Higiena intymna mężczyzn

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Higiena intymna mężczyzn zalicza się do tak zwanych tematów tabu. W przypadku kobiet jest on wręcz oczywisty. Jednak dbanie o męskie strefy jest równie ważne jak o damskie, nie tylko ze względów czysto higienicznych, ale również zdrowotnych.

Higiena intymna mężczyzn

Dlaczego męska higiena intymna jest ważna?

Wielu mężczyzn nie do końca zdaje sobie sprawę z faktu, jakie konsekwencje niesie za sobą zaniedbywanie tematu higieny intymnej. Bardzo często jest ograniczona do stosowania jedynie żelu pod prysznic. Warto więc zmienić pewne nawyki, aby zapewnić sobie codzienną czystość, świeżość oraz zapobiegać rozwojowi różnego rodzaju infekcji.

Należy zaznaczyć, że skóra w obrębie męskich narządów płciowych bogata jest w liczne gruczoły potowe i łojowe. Ponadto jest gruba i pokryta włosami. Wszystko to sprawia, że zjawisko pocenia się zachodzi w tym miejscu znacznie intensywniej, a wydzieliny wszystkich gruczołów mieszając się ze sobą, tworzą idealne środowisko do rozwoju chorobotwórczych drobnoustrojów.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Higiena intymna mężczyzn – jak o nią dbać?

Higiena męskich okolic intymnych powinna być przeprowadzana każdego dnia. Jeśli mężczyzna dodatkowo uczęszcza na siłownię, saunę czy basen częstotliwość mycia powinna być zwiększona. Bardzo ważne jest umycie się po stosunku płciowym. W tym celu należy jednak zrezygnować z intensywnych zapachowych żeli pod prysznic oraz mydeł, ponieważ w dużym stopniu naruszają  naturalną florę bakteryjną skóry. W związku z tym mężczyźni powinni wybierać delikatne kosmetyki, które dedykowane są wyłącznie do higieny okolic intymnych. Preparaty te posiadają łagodniejszy skład oraz kwaśne pH, przez co hamują rozwój infekcji oraz pojawianie się przykrego zapachu. Bardzo dobrze gdy taki preparat posiada w składzie kwas mlekowy, alantoinę oraz panthenol.

Podczas kąpieli warto zrezygnować z gąbek oraz różnego rodzaju myjek, ponieważ stanowią one siedlisko bakterii. Ponadto ze względu na swoją szorstką powierzchnię mogą w łatwy sposób podrażnić wrażliwy naskórek. Okolice intymne najlepiej więc myć rękoma, pamiętając o odciągnięciu napletka. Ponadto woda do kąpieli powinna być letnia. Cenną wskazówką jest fakt, że po kąpieli należy dokładnie osuszyć okolice krocza. W innym przypadku pozostałość wody lub obecna tam wilgoć może przyczynić się do rozwoju infekcji grzybiczej.

Higiena intymna mężczyzn – o czym warto pamiętać?

W temacie męskiej higieny intymnej nie można pominąć kilku błędów, które są dość powszechne wśród mężczyzn. Na uwagę zasługuje tu m.in. czas jaki jej poświęcamy. Bardzo często czas kąpieli ogranicza się do minimum. Oznacza to, że okolice intymne myte są w pośpiechu.

Zdarza się również, że nie każdy mężczyzna wykonuje ją z odpowiednią dokładnością. Panowie powinni pamiętać, aby podczas kąpieli zawsze odsłaniać napletek, ponieważ tuż pod nim gromadzi się złuszczony nabłonek, flora bakteryjna, resztki moczu oraz spermy. Brak usuwania tzw. mastki zwiększa ryzyko infekcji cewki moczowej oraz stanu zapalnego dróg moczowych.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *