Czy warto chodzić bez stanika?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Dla wielu kobiet biustonosz to obowiązkowy element garderoby. Niektóre z nas nie wyobrażają sobie codziennego funkcjonowania bez stanika. Jednak pewien procent kobiet uważa, że rezygnacja z biustonosza może przynieść wiele korzyści. Jak jest naprawdę? Czy warto chodzić bez stanika? Sprawdźmy.

Czy warto chodzić bez stanika?

Powody, dla których warto chodzić bez stanika

W obecnych czasach biustonosze dostępne są niemal wszędzie i noszone prawie przez każdą kobietę. Nic w tym dziwnego. Odpowiednio dobrany nadaje właściwą pozycję klatki piersiowej oraz samych piersi, a także odpowiada za prawidłowe ich wyeksponowanie. Jak się okazuje istnieje również wiele sytuacji, w których biustonosz nie jest tak istotny. Sprawdźmy dlaczego warto chodzić bez stanika.

1. Poprawa krążenia krwi.

Wybierając biustonosz, kobiety często nie kierują się czynnikami zdrowotnymi, a głównie estetycznymi. Jak się okazuje ten element damskiej garderoby znacząco wpływa na kondycję układu sercowo-naczyniowego. Mocno opięty i uciskający klatkę piersiową biustonosz utrudnia, a nawet spowalnia krążenie krwi poprzez kompresję (proces zmniejszania objętości) głównych naczyń krwionośnych.

2. Dotlenienie skóry piersi.

Biustonosz to element garderoby, który tak jak każda bielizna, poci się na skórze. Nieustanne noszenie go przez 24 godziny jest bardzo niehigieniczne. Powinnyśmy więc dać odpocząć piersiom, które wówczas zyskują większy dostęp tlenu. Jest to bardzo ważne, bowiem tak jak inne części ciała również piersi muszą oddawać toksyczne związki poprzez ich odparowanie z powierzchni skóry. Gdy permanentnie są zakryte utrudniamy im to.

3. Poprawa jędrności piersi.

Wiele kobiet skłania się do opinii, że korzystanie z biustonosza to konieczność, w przeciwnym razie ich piersi zaczną osłabiać się tracąc jednocześnie swą jędrność. Okazuje się jednak, że biustonosze posiadają odwrotny efekt. Z biegiem czasu przyczyniają się do utraty kształtu piersi. Przeprowadzone na ten temat badania wykazały, że korzystanie z biustonosza powoduje osłabienie mięśni klatki piersiowej jak i samego gruczołu mlekowego. Przyzwyczajenie mięśni przynosi odwrotny skutek, przyczyniając się do opadania piersi.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

4. Łatwiejsze zasypianie.

Dawno temu praktykowano zasypianie w staniku. Jednak zbyt długie jego noszenie (w dzień i w nocy) doprowadziło do dyskomfortu i trudności w zasypianiu. Przekładało się to również na jakość snu w nocy.

5. Zwiększenie codziennego komfortu.

Noszenie biustonosza przez wiele godzin w ciągu dnia może stać się mało komfortowe. Szczególnie jeśli stanik jest niewłaściwie dopasowany. W związku z tym rezygnacja z jego noszenia może dawać uczucie wysokiej swobody oraz komfortu.

Zobacz również: Źle dobrany biustonosz – jak wpływa na zdrowie?

6. Naturalne zwiększenie rozmiaru piersi.

Wiele kobiet w celu szybkiego zwiększenia rozmiaru swoich piersi często sięga po biustonosz typu push-up. Spowodowane jest głównie czynnikami estetycznymi. Jak się jednak okazuje, kwestię tę warto pozostawić naturze. Niekorzystanie ze stanika w sposób naturalny zmusza mięśnie klatki piersiowej do pracy, co zapobiega procesom grawitacji. Faktem jest, że piersi nie będą rosły, ale sprawne mięśnie pozwolą unieść je i tym samym zwiększyć obwód klatki piersiowej.

7. Oszczędność.

Należy zaznaczyć, że dobrej jakości biustonosze nie są tanie. Często zdarza się, że zbyt długie szukanie tego właściwego powoduje zmęczenie, a przez to chęć zakupu pierwszego lepszego. To niekoniecznie może okazać się dobry wyborem. W ten właśnie sposób wyrzucamy pieniądze w błoto. Ograniczenie zakupów biustonoszy pomoże zaoszczędzić fundusze na dłuższy czas.

8. Poprawa sylwetki ciała.

Nawet krótkotrwała rezygnacja z noszenia biustonosza może wpłynąć na wyrobienie w sobie nawyku lepszej postawy. Unikanie stanika ma duży wpływ na kształt piersi oraz poprawę sylwetki ciała. Jeśli zależy nam na ich odpowiednim wyglądzie, automatycznie prostujemy się. W wyniku tego mięśnie klatki piersiowej wzmacniają się, a to pomaga zapewnić ich lepszy kształt.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *