Zabiegi kosmetyczne na twarz dla skóry wrażliwej

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Zabiegi kosmetyczne na twarz w przypadku skóry wrażliwej stanowią bardzo ważną kwestię. Wszystko dlatego, że jest ona delikatna, niekiedy nawet skłonna do alergii. Łatwo ulega podrażnieniom, szybko staje się zaczerwieniona oraz podatna jest na działanie czynników zewnętrznych. Podstawę w pielęgnacji skóry wrażliwej stanowią kosmetyki o działaniu ochronnym, które nie wywołają uczulenia. Istotne są również wizyty w gabinecie kosmetycznym.

Zabiegi kosmetyczne na twarz dla skóry wrażliwej

Czym charakteryzuje się cera wrażliwa?

Cera wrażliwa charakteryzuje się podatnością na wszelkie podrażnienia. Gwałtownie reaguje na czynniki środowiska zewnętrznego. Zdarza się, że posiadaczki skóry wrażliwej wykazują także skłonność do szorstkości skóry, przez co nie jest przyjemna w dotyku. Cera wrażliwa może być nabyta lub uwarunkowana genetycznie.

Na kondycję skóry wrażliwej wpływa wiele czynników. Należy do nich m.in. zbyt częste mycie, niewłaściwy dobór kosmetyków, słońce, mróz, palenie papierosów. W związku z tym, bardzo ważna jest pielęgnacja tego rodzaju skóry, która pomocna jest w odbudowaniu jej warstwy ochronnej. Warto również zwrócić uwagę na wodę jaką wykorzystuje się do mycia twarzy. Należy także wyuczyć w sobie nawyk smarowania skóry kremem nawilżającym oraz chroniącym przed działaniem promieni UV.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zabiegi kosmetyczne na twarz dla skóry wrażliwej

Ważną kwestią, oprócz pielęgnacji domowej, jest także profesjonalna pielęgnacja gabinetowa. Decydując się na nią należy pamiętać, aby zabiegi kosmetyczne na twarz były odpowiednio dopasowane do potrzeb skóry wrażliwej. Każdy gabinet kosmetyczny oferuje szerokie wachlarz zabiegów pielęgnacyjnych. Na jakie warto się zdecydować?

1. Oxybrazja.

Oxybrazja jest mechanicznym rodzajem złuszczań. Czynnikiem złuszczającym martwe komórki jest strumień kropelek soli fizjologicznej aplikowanych na skórę pod ciśnieniem sprężonego powietrza. Oxybrazja jest najdelikatniejszą formą złuszczań mechanicznych, w związku z tym może być wykonywana nawet na skórze naczyniowej. Oprócz usuwania martwych komórek naskórka, zabieg oddziałuje także na skórę właściwą, stymulując tym włókna kolagenowe i elastynowe. Następuje wówczas zwiększenie jej jędrności i elastyczności. Dodatkowo dochodzi do powierzchownego zmniejszenia się zmarszczek.

2. Mezoterapia bezigłowa.

Mezoterapia bezigłowa to zabieg polegający na wprowadzeniu w głąb skóry substancji czynnych w wyniku zjawiska elektroporacji. W trakcie trwania wykorzystywane jest połączenie sonoforezy z impulsami prądowymi. Mezoterapia bezigłowa stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób nietolerujących inwazyjnych zabiegów jak np. mezoterapia igłowa.

3. Sonoforeza.

Zabieg sonoforezy to wtłoczenie związków aktywnych w głębsze warstwy skóry (np. witaminy, kolagen czy kwas hialuronowy) przy wykorzystywaniu pracy ultradźwięków. Tego rodzaju zabieg aktywuje komórki skóry i zwiększa ich metabolizm, a co najważniejsze zwiększa przepuszczalność błon komórkowych. Dzięki takim działaniom, poprzez dobranie właściwych kosmetyków, zabieg sonoforezy wzmacnia terapie odmładzające, przeciwtrądzikowe oraz poprawia jakość naczyń krwionośnych. Sonoforeza nie jest zabiegiem inwazyjnym, w związku z tym przeznaczona jest dla każdego rodzaju cery.

4. Peeling korundowy.

Peeling korundowy to tak zwana mikrodermabrazja korundowa. Wykorzystuje neutralne dla skóry kryształki korundu, które pod wpływem ciśnienia wypychane są z głowicy. Uderzając o powierzchnię skóry złuszczają martwy naskórek, w wyniku czego dochodzi do usunięcia nadmiaru martwych komórek. Warto zaznaczyć, że obumarły naskórek oraz zanieczyszczenia zasysane są do oddzielnego pojemnika w urządzeniu.

Jakich zabiegów powinno się unikać mając cerę wrażliwą?

  • złuszczań chemicznych;
  • retinolu;
  • zabiegów laserowych.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

2 odpowiedzi

  1. Ja na szczęście mam skórę normalną w stronę suchej i mogę korzystać z wielu zabiegów kosmetycznych na twarz 🙂

  2. Mam cerę mieszaną – tłustą w strefie T i wrażliwą na policzkach. Jak w strefie T mogę używać wszystkiego, tak policzki większością kosmetyków muszę unikać. Raz kosmetyczka się ze mnie śmiała, że dodaję im roboty tą swoja podręcznikową, mieszaną cerą:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *