Trymer – jak właściwie go stosować?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Trymer to urządzenie, które głównie kojarzone jest z płcią męską. Nic bardziej mylnego. Metoda ta od dłuższego czasu często stosowana jest także przez kobiety. Jednak czy każda wie jak z niego właściwie korzystać? Oto wskazówki.

Trymer - jak właściwie go stosować?

Trymer jest urządzeniem, którego zaczęto stosować na początku XX wieku. Później mocno o nim zapomniano, a z początkiem XXI wieku znów zrobiło się o nim głośno. Trymer stanowi jedną z wielu metod pozbywania się owłosienia. Dokładniej mówiąc strzyżenia, dzięki czemu na skórze nie dochodzi do podrażnień skóry oraz innych skutków ubocznych w postaci m.in. wrastających włosów.

Trymer – czym dokładnie jest?

Trymer to obecnie bardzo popularne urządzenie elektryczne służące do strzyżenia i przycinania włosów z okolic takich jak nos, uszy, broda, a nawet okolice intymne. Jego bardzo dużą zaletą jest fakt, że stanowi szybką i bezbolesną metodę skracania włosów niepowodującą żadnych podrażnień czy dyskomfortu.

Rodzaje

Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów trymerów.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

1. Trymer do nosa i uszu.

Na problem nadmiernego owłosienia w nosie i uszach szczególnie ubolewają panowie. Jednak dzięki urządzeniu jakim jest trymer można pozbyć się tego wstydliwego mankamentu. Do małych okolic ciała jakim jest nos czy uszy trymer nie posiada tak dużych rozmiarów jak jego tradycyjna wersja. Jego wielkość i kształt zbliżony jest do długopisu, gdzie na końcu znajduje się nakładka ścinająca włos. Tego rodzaju urządzenie zwykle zasilane jest przez baterie.

2. Trymer do brody i wąsów.

Jest on najbardziej popularny wśród wszystkich rodzajów. Jego wygląd zewnętrzny bardzo często przypomina maszynkę do golenia włosów. Jednak ten rodzaj trymera posiada nieco węższe ostrze, co zapewnia większą precyzję działania. Urządzenie posiada zwykle kilka ustawień długości, dzięki czemu można działać na różnej długości włosa.

3. Trymer do okolic intymnych.

Nie zabrakło również trymera, który mógłby sobie poradzić z nawet trudno dostępnymi miejscami jakimi są okolice intymne. Posiada on wygląd maszynki jednorazowej, który skraca włos nawet do 0,6 mm.

Trymer – jak właściwie go stosować?

1. Trymer do nosa i uszu.

Tego rodzaju trymer nie jest trudny w obsłudze. Należy jedynie umieścić jego końcówkę w miejscu takim jak nos czy ucho, a następnie włączyć urządzenie i delikatnie nim operować w każdą stronę.

2. Trymer do brody i wąsów.

W miejscach gdzie owłosienie jest bardziej obfite, a okolica większa powierzchniowo, przed przystąpieniem do jej golenia należy rozczesać włosy. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniej nakładki (w tym przypadku najdłuższej) i zgolenie zarostu. Następnie nakłada się końcówkę krótszą i goli włosy znajdujące się na linii szczęki. Z kolei najkrótszą bokobrody i miejsca powyżej szczęki.

3. Trymer do bikini.

Z okolicą bikini jest nieco inaczej. Trymer w tym miejscu używamy dokładnie tak samo jak depilator, wykonując ruch z góry do dołu. Posiada on zwykle mały kształt, dzięki czemu bez problemu można go przechowywać w bagażu podręcznym.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *