Makijaż pod okulary, czyli jak się malować?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Makijaż pod okulary stanowi nie lada wyzwanie dla wielu kobiet. Warto zaznaczyć, że inaczej makijaż będzie wyglądał dla osób noszących szkła kontaktowe dodatnie, inaczej u osób używających ujemne. Jakimi zasadami kierować się przy wykonywaniu makijażu pod okulary? Oto wskazówki.

Makijaż pod okulary - czyli jak się malować?

Kobiety noszące okulary doskonale zdają sobie sprawę, że wykonywanie makijażu w takiej sytuacji nie należy do najłatwiejszych czynności. Tego rodzaju makijaż powinien być dobrany tak jak tradycyjny, a więc do typu urody oraz wady wzroku. W tym celu warto poznać kilka podstawowych zasad.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Makijaż pod okulary, czyli jak się malować?

Na początku warto zaznaczyć, że uroda każdego z nas nieco zmienia się po założeniu okularów. Oczy tzw. krótkowidza, który nosi szkła minusowe wydają się mniejsze niż są w rzeczywistości. Z kolei szkła dodatnie powodują efekt odwrotny – powiększają oczy tym samym uwydatniając obecne w tych miejscach zmarszczki oraz cienie. Mimo to istnieją dobre sposoby kamuflażu. Jednym z nich jest między innymi właściwie wykonany makijaż.

Rozpoczynając makijaż warto na początku zatuszować wszelkie niedoskonałości znajdujące się wokoło oczu, najlepiej korektorem o jasnym kolorze. Dobrze jest użyć go również w wewnętrznych kącikach oczu oraz na nosie, gdzie znajdują się oprawki okularów.

1. Makijaż dla krótkowidza.

 • Wykonując makijaż oka warto rozpocząć go od nałożenia cienia bazowego w kolorze cielistym.
 • Linię wodną warto podkreślić białą lub lekko złotą kredką.
 • Na co dzień zalecane jest stosowanie cieni delikatnie błyszczących i połyskujących. Dobrym wyborem są także cienie w barwach brązowych.
 • Nie zalecane jest malowanie kreski na dolnej powiece, jedynie na górnej. Powinna być bardzo subtelna i rysowana od połowy oka do zewnętrznego kącika.
 • Rzęsy można mocno wytuszować, zarówno na górnej jak i dolnej powiece. Warto podkreślić nawet te najmniejsze przy wewnętrznych kącikach oczu.
 • Miejsce pod łukiem brwiowym warto podkreślić delikatnym rozświetlaczem.
 • Na usta zaleca się nałożenie szminki w odcieniach różu lub czerwieni.

2. Makijaż dla dalekowidza.

U pań noszących szkła dodatnie automatycznie powiększają się oczy, przez co zadaniem makijażu jest pomniejszenie i zatuszowanie wszelkich niedoskonałości. Efekt ten najłatwiej osiągnąć przez użycie jasnych, pastelowych kolorów. Zewnętrzny kącik oka zaleca się delikatnie podkreślić ciemniejszym cieniem, aby nadać charakter oczom.

 • Rozpoczynając makijaż nałóż na górną powiekę oka jasny, matowy cień, najlepiej w kolorze cielistym lub kremowym.
 • W tym przypadku niewskazane jest stosowanie cieni połyskujących i błyszczących.
 • Zarówno górną jak i dolną powiekę można wzbogacić o kreskę wykonaną eyelinerem. Tak charakterystyczny dodatek można wykorzystać np. na specjalne wyjścia.
 • Rzęsy warto delikatnie wytuszować, nie kładąc na ten element zbyt dużego nacisku.
 • Na usta nanieś delikatny błyszczyk lub szminkę w jasnym kolorze.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

 • Kolory używanych cieni do powiek nie powinny wpadać w zbyt duży kontrast z kolorem oprawek okularów.
 • Kolor cieni powinien współgrać z barwą tęczówki. Do oczu piwnych pasują odcienie brązu czy oliwki, do zielonych morskie zielenie i błękity, a niebieskich wszelkie odcienie zieleni.
 • Przy makijażu nie można zapomnieć również o wyglądzie brwi. Powinny być odpowiednio wyregulowane, ułożone i posiadać nasyconą barwę.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

7 Responses

 1. Ja mam okulary tylko do czytania, ale jak będę musiała cały czas nosić to już będę widzieć jak się umalować 🙂

 2. Okulary nosze tylko w domu, gdy muszę wyjść i zrobić makijaż zakładam szkła kontaktowe, wtedy nic mnie nie ogranicza. Będę jednak pamiętać o tych radach 🙂

 3. Przydatne rady! Wprawdzie maluję się raz na rok, ale mam dużą wadę wzroku (-5), więc okulary bardzo pomniejszają moje oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *