Makijaż dla cery trądzikowej

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Makijaż dla cery trądzikowej wymaga kierowaniem się specjalnymi zasadami. Jego zadaniem jest przede wszystkim kamuflaż niedoskonałości cery oraz pielęgnacja skóry w taki sposób, aby jej nie zaszkodzić.

Makijaż dla cery trądzikowej

Makijaż skóry trądzikowej to pewnego rodzaju kamuflaż występujących na niej niedoskonałości. Stanowi formę ich maskowania jeśli make-up zostanie wykonany właściwie. Należy jednak zaznaczyć, że wiele pań chcąc ukryć zaskórniki lub inne wykwity skórne stosuje ciężkie podkłady, przez co tworzą tzw. sztuczny efekt maski. Jak temu zaradzić?

Makijaż dla cery trądzikowej – potrzebny czy raczej zbędny?

Nie do końca trafnym jest stwierdzenie, że młode dziewczyny z trądzikiem pospolitym powinny unikać makijażu. Stale słyszymy, że głównym powodem jego powstawania jest regularnie wykonywany makijaż przy użyciu ciężkich podkładów czy pudrów. Jak wiadomo, to nie on stanowi najważniejszą przyczynę problemów skórnych, a bakterie Propionibacterium acnes. Jeśli makijaż zostanie wykonany według określonych zasad, nie ma obaw, że stan skóry może się pogorszyć.

Zobacz również: Pielęgnacja cery trądzikowej.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Makijaż krok po kroku

1. Rozpoczynając makijaż dla cery trądzikowej nie należy zapominać o wcześniejszym, odpowiednim przygotowaniu skóry. Wiele kobiet, które posiada cerę trądzikową o tym zapomina. Pierwszym krokiem będzie więc zapewnienie jej odpowiedniego nawilżenia, stosując do tego krem z zawartością kwasu hialuronowego lub aloesu. Do jego nałożenia warto wykorzystać z pędzelek, podobny do tego jakim aplikowany jest podkład. Nakładając kosmetyki rękoma możemy pogorszyć tylko obecny stan skóry.

2. Kolejnym etapem jest użycie korektora, najlepiej o właściwościach rozświetlających. Nakłada się go tylko w wybrane miejsca na twarzy: pod oczami oraz w okolicy przedniej części policzków, na nos, środkową część czoła oraz brodę. Preparat odbija światło dzienne, dzięki czemu skóra wygląda na świeżą i wypoczętą.

3. Tuszowanie niedoskonałości w postaci krost maskuje się przy użyciu kamuflażu. Posiada on ciężką i gęstą konsystencję, dzięki czemu wykazuje silne właściwości kryjące. W związku z tym, nie należy stosować go w dużych ilościach, bowiem nieświadomie można stworzyć efekt sztucznej maski. Niewielką ilość kosmetyku nabiera się na końcówkę pędzelka do podkładu. Następnie lekkim dotknięciem pędzla nakłada preparat na skórę.

4. Kolejnym krokiem jest aplikacja podkładu. Podkład do cery trądzikowej powinien być lekki, czyli tak zwany oil free. Jest to bardzo istotne, ponieważ wybór innego rodzaju kosmetyku może zbyt mocno obciążać skórę, zatykać pory i przyczynić się do pogorszenia stanu skóry.

5. Po podkładzie czas na puder. Puder do twarzy wybierany jest według własnych potrzeb. Jednak najlepszym rozwiązaniem są mineralne. To naturalne kosmetyki zawierające związki takie jak tlenek żelaza, tlenek cynku, dwutlenek tytanu. Wykazują pozytywne działanie dla tego rodzaj skóry. Osłaniają ją przed szkodliwym działaniem promieni UV, wyrównują koloryt, a także przyspieszają regenerację.

6. Końcowym etapem jest zastosowanie różu lub bronzera. Decydując się na nie, należy wybierać tylko produkty matowe, bez żadnych drobinek o działaniu rozświetlającym.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *