Jesienna pielęgnacja skóry

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Jesienna pielęgnacja skóry jest równocześnie ważna jak ta letnia i zimowa. Nie da się ukryć, że każda pora roku wpływa na naszą cerę w sposób mniej lub bardziej negatywny. Dlatego zawsze warto pamiętać o jej ochronie odpowiednimi kosmetykami. Sprawdźmy więc, jak należy dbać o skórę jesienią.

Jesienna pielęgnacja skóry

Jesienna pielęgnacja skóry

Każda pora roku w większym lub mniejszym stopniu wpływa na wygląd cery. Jesienią słońce uszkadza naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry prowadząc do jej wysuszenia. W efekcie skóra zaczyna się łuszczyć, wiotczeć, pojawiają się drobne zmarszczki oraz przebarwienia. Z kolei włosy się łamią, tracą swój naturalny blask i sprężystość. Jak więc powinna wyglądać jesienna pielęgnacja skóry?

1. Złuszczania.

Jesień to idealny czas na wykonywanie różnego rodzaju złuszczań. Jeśli wcześniej skóra nie miała z tym styczności, warto rozpocząć pielęgnację od tych delikatnych, które wykonuje się samodzielnie w domu. Zalicza się do nich między innymi peeling enzymatyczny, który złuszcza obumarłe komórki naskórka w sposób bardzo powierzchowny. Ponadto ułatwia wprowadzenie składników aktywnych w głąb skóry.

Jeśli natomiast na skórze występują przebarwienia lub zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, warto zdecydować się na peelingi głębsze, które wykonywane są w gabinetach kosmetycznych. Zabiegi tego typu opierają się na kwasach owocowych jak np. kwas salicylowy, glikolowy czy migdałowy. Należy zaznaczyć, że zabiegi tego typu są w pełni bezpieczne i nieinwazyjne, co oznacza, że nie wiążą się z okresem rekonwalescencji.

Jesienią bardzo ważne jest również odpowiednie nawilżenie skóry. Dlatego istotne jest wybieranie kosmetyków z zawartością kwasu hialuronowego, gliceryny, pantenolu czy hydrolizatów protein. Z kolei w celu w uzupełnienia lipidów skóry, pomocne będą ceramidy i kwasy tłuszczowe (np. linolowy). Taka pielęgnacja uchroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz zapobiegnie jej przesuszaniu się.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

3. Ochrona.

Ochrona skóry to ważny krok w pielęgnacji skóry. Mowa tu przede wszystkim o kremie z filtrem, który będzie zapobiegał głębokiej penetracji promieni UV w warstwy skóry. Należy zaznaczyć, że element ten powinien być wykorzystywany o każdej porze roku.

4. Odżywienie.

Odżywienie to nieodłączny element pielęgnacji skóry o każdej porze roku. Warto więc stosować dwa razy w tygodniu maski o właściwościach odżywczych oraz regenerujących. W celu poprawy wyglądu skóry należy wybrać się również do gabinetu kosmetycznego, w którym kosmetolog zaleci indywidualną pielęgnację odżywczą. Wykorzystuje się do tego m.in. zabieg sonoforezy, mezoterapii igłowej i bezigłowej czy roll cit, podczas których wprowadzane są skoncentrowane składniki aktywne o działaniu regenerującym i wzmacniającym.

Zobacz również: Dieta anti-aging.

5. Odmładzanie.

Jeżeli zależy nam na odmłodzeniu skóry, czas jesienny to idealny moment na tego rodzaju pielęgnację. W grę wchodzą przede wszystkim zabiegi laserowe, ponieważ to one zapewniają najlepsze efekty końcowe. Lasery nie tylko redukują zmarszczki i poprawiają sprężystość skóry, ale również mogą niwelować przebarwienia posłoneczne i hormonalne, a także zamykać rozszerzone naczynia krwionośne. Należy wiedzieć, że występują różnego rodzaju lasery o intensywnych parametrach jak np. laser frakcyjny, jak również urządzenia IPL z technologią nowej generacji, zapewniające większy komfort podczas zabiegu.

Zobacz również: Lasery w kosmetologii.

Podsumowanie

Właściwa pielęgnacja skóry jesienią jest bardzo istotna. Odżywiona i zregenerowana różnego rodzaju zabiegami będzie nie tylko dobrze wyglądać, ale również stanie się bardziej odporna. Należy pamiętać jednak, że pielęgnacja skóry w tym czasie powinna opierać się przede wszystkim na dwóch etapach – nawilżaniu oraz ochronie. Dzięki temu skóra przetrwa ten trudny czas, będąc jednocześnie piękną i zadbaną.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *