Jak zrobić manicure hybrydowy w domu?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Wiele kobiet boi się, że wykonując manicure hybrydowy w domu, zniszczy sobie paznokcie. Jednak jest to możliwe tylko przy nieprawidłowym wykonaniu hybrydy. Znamy sposób, na zrobienie bezpiecznego i pięknego manicure hybrydowego.

Jak zrobić manicure hybrydowy w domu?

Manicure hybrydowy od kilku lat jest jedną z najpopularniejszych metod na stylizację naszych paznokci. Korzystają z niego nie tylko profesjonaliści, ale również kobiety, które robią paznokcie hybrydowe w swoim domu. Ta metoda jest znacznie skuteczniejsza i trwalsza od koloryzacji paznokci zwykłym lakierem. Lakiery hybrydowe są łatwe w nakładaniu i dają długotrwały efekt pięknych i lśniących paznokci. Największą zaletą hybrydy jest to, że jest ona trwała, jak żel i bardzo łatwa w aplikacji, jak tradycyjny lakier. Manicure hybrydowy nie matowieje, nie odpryskuje i ma bardzo wysoką odporność na czynniki zewnętrzne.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Manicure hybrydowy krok po korku

 • Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać przed nałożeniem lakieru hybrydowego, jest nadanie ostatecznego kształtu naszego paznokcia, za pomocą pilnika o ziarnistości 180. Następnie matowimy płytkę paznokcia bloczkiem polerskim. Robimy to delikatnie, by nie usunąć zbyt dużej ilości płytki.
 • Tak przygotowane paznokcie przemywamy wacikiem nasączonym płynem odtłuszczającym. Przed wykonaniem kolejnego kroku, musimy odczekać aż płyn odparuje.
 • Nakładamy cienką warstwę lakieru bazowego na płytkę paznokcia, po czym utwardzamy ją w lampie UV lub LED. W lampie UV czas utwardzania to 1 minuta, natomiast w lampie LED około 10 sekund.
 • Na płytkę paznokci nakładamy pierwszą warstwę lakieru hybrydowego. Warstwę utrwalamy przy pomocy lampy UV przez 2 minuty albo lampy LED przez 30 sekund.
 • Powtarzamy czynność, nakładając drugą warstwę lakieru hybrydowego i utrwalając go, aby uzyskać lepszy i trwalszy efekt.
 • Możemy zabezpieczyć hybrydę, nakładając cienką warstwę top coat. Tę warstwę również utrwalamy przez 2 minuty w lampie UV lub 30 sekund w lampie LED.

Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie?

Wiele kobiet boi się wykonania manicure hybrydowego w obawie przed zniszczonymi paznokciami. Jednak opinia, że przez hybrydę nasze paznokcie się niszczą i stają się słabsze to mit. Manicure hybrydowy co prawda może osłabić nasze paznokcie, zniszczyć ich płytkę, a nawet zmienić ich kolor, ale ma to miejsce tylko przy źle wykonanym manicure oraz nieprawidłowym zdjęciu hybrydy.

Jak zdjąć hybrydę w domu?

Jedną z największych zalet hybrydy jest to, że bardzo łatwo możemy ją usunąć. Wystarczy użyć tylko odpowiednich produktów, by zdjąć hybrydę, nie niszcząc przy tym płytki paznokcia.

 • Na początek delikatnie zmatowimy paznokcie blokiem polerski.
 • Następnie wacikami nasączonymi zmywaczem do hybryd owijamy szczelnie paznokcie. Pozwoli to na rozpuszczenie się lakieru hybrydowego i usunięcie go z płytki paznokci.
 • Po upływie 10 minut możemy zdjąć waciki z paznokci, a resztki lakieru usuwamy za pomocą drewnianego patyczka.
 • Na koniec wyrównujemy płytkę blokiem polerskim.
 • Po hybrydzie najlepiej wykonać maseczkę odżywającą na paznokcie. Sok z cytryny i oliwa z oliwek są doskonałym sposobem na nawilżenie i odbudowę płytki paznokcia.

Jak często robić manicure hybrydowy

Wiele kobiet uważa, że manicure hybrydowy niszczy płytkę paznokcia i nie należy go często robić. W internecie i na forach możemy znaleźć informację, że po manicure hybrydowym, paznokcie stają się żółte, a poprawa ich kondycji często zajmuje kilka tygodni. Należy jednak wiedzieć, że tylko nieprawidłowo wykonany manicure hybrydowy może tak uszkodzić nasze paznokcie. Jeśli wiemy jak robić taki rodzaj manicure, to nie jest to możliwe. Po zdjęciu hybryd, płytka paznokcia będzie zdrowa i nie zmieni swojej barwy. Tak więc manicure zrobiony w prawidłowy sposób nie jest w żaden sposób szkodliwy dla naszych paznokci i nie wpływa na stan ich zdrowia. Możemy wykonywać manicure hybrydowy tak często, jak chcemy i mamy na to ochotę. Dzięki hybrydom nasze paznokcie są piękne i zadbane na długi czas.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *