Brafitterka

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Brafitterka to kobieta zawodowo zajmująca się dobieraniem bielizny, w szczególności biustonoszy. Brafitting jest stosunkowo nowym pojęciem, robiącym w ostatnim czasie zawrotną karierę. Każda kobieta chce czuć się pięknie i komfortowo, a wbrew pozorom dobór stanika nie jest wcale taki prosty. Mimo znajomości ogólnych zasad, wiele Pań nosi zbyt mały lub za duży biustonosz.

Brafitterka

Jak wygląda wizyta u brafitterki?

Brafitterka pracuje na ogół w sklepie z bielizną. Wizyta jest przyjemna i prowadzona w miłej atmosferze, mając na uwadze intymność każdej klientki. Na początku specjalistka mierzy obwód pod biustem i określa rozmiar miseczek. Dzięki temu może dobrać idealny rozmiar całego biustonosza, co jest podstawą i głównym celem wizyty. Znając wymiary klientki można dobrać fason, kształt i kolor do jej sylwetki oraz własnych preferencji, które posiada każda kobieta. Nie zawsze dobrze wygląda się w wymarzonym typie biustonosza, np. materiałowym i koronkowym, bez fiszbinów. Zadaniem brafitterki jest więc dobranie kroju i modelu do swojej klientki.

Zwykle kobieta wchodzi do przymierzalni, a brafitterka przynosi jej kilka wybranych biustonoszy. Następnie, w razie konieczności i potrzeb wymienia rozmiary i modele, dzięki czemu klientka może wypróbować różne wersje bez konieczności ubierania się i wychodzenia z przymierzalni. Co ważne, nie skreślajmy z góry modeli, które wstępnie nam się nie podobają. Bardzo często zdarza się, że odrzucony przez kobietę model najlepiej leży na jej piersiach, a dodatkowo najwygodniej je podtrzymuje. Założenie biustonosza to kwestia dwóch minut, dlatego warto poświęcić troszkę więcej czasu i wypróbować dostępne opcje.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Czy warto korzystać z usług brafitterki?

Wizytę u profesjonalistki zajmującej się dobieraniem biustonosza zaleca się każdej kobiecie, przynajmniej raz w życiu. Przyjmuje się, że większość z nas wie, jak dobrać odpowiedni stanik. Jednak mimo tego na ulicy można spotkać się ze zjawiskiem np. „wylewających się” piersi z górnych części miseczek czy widocznego ucisku bielizny na ciało.

Nieodpowiedni dobór biustonosza jest nie tylko nieestetyczny (choć to najmniejszy problem), ale i szkodzi zdrowiu. Zbyt mały stanik powoduje odparzenia i otarcia, upośledza przepływ krwi i powoduje duży dyskomfort przy poruszaniu się. Z kolei zbyt duży stanik nie będzie dobrze podtrzymywał piersi, co może skutkować bólami kręgosłupa, złą postawą ciała i trudnościami w oddychaniu. Dobór biustonosza jest ważny również przy uprawianiu aktywności fizycznej, zwłaszcza w przypadku kobiet w obfitym biustem, stanowiącym duże obciążenie.

Ile kosztuje wizyta u brafitterki?

Wizyta u brafitterki jest względnie bezpłatna. Co oznacza słowo „względnie”? Otóż za same porady klientka nie dokonuje zapłaty, jednak brafitterka, aby posiadać odpowiednią wiedzą z tego zakresu, musiała przejść szkolenie, które kosztowało. Z tego względu zwykle cena porady brafitterki jest już z góry wliczona w cenę bielizny. W związku z tym biustonosz może kosztować od 100 zł wzwyż i jest droższy w porównaniu do bielizny znajdującej się w tradycyjnych sklepach z ubraniami.

Biustonosz dobrej jakości posłuży jednak latami. Jakość jego wykonania jest znacznie wyższa niż w tradycyjnych „sieciówkach”, a noszenie (nawet wielogodzinne) bardzo wygodne. Zagwarantuje do komfort i brak dolegliwości związanych z noszeniem źle dobranej bielizny.

Podsumowanie

Idea brafittingu pochodzi z Wielkiej Brytanii. Pierwszym krokiem jest ustalenie wymiarów obwodu w biuście i pod biustem. Kolejnym, dopasowanie właściwego rozmiaru obwodu i misek biustonosza oraz ewentualna korekta defektów piersi po umieszczeniu ich w miskach. Dobrze dopasowany biustonosz, to nie tylko poprawa estetyczna wyglądu biustu i całej sylwetki, ale także znaczne odciążenie obręczy barkowej, ramion i kręgosłupa, zwłaszcza w przypadku większego biustu.Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Święs R., Librowski T., Zagrodzki P., Brafitting – aspekty praktyczne i zdrowotne, Hygeia Public Health, 51/2016.
  2. Kołodziejczak A., Kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020.
  3. Sakutova I., Brafitting. Lifting piersi bez skalpela, Wydawnictwo Edipresse Książki, 2017.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

2 Responses

  1. Od kilku lat kupuję bieliznę tylko w osiedlowym butiku, w którym doboru biustonoszy dokonuje się razem z profesjonalną brafitterką. W ogóle szokiem było dla mnie na pierwszej wizycie, gdy okazało się, że wcześniej kupowałam dla siebie za małe staniki! I w miseczce, i w obwodzie pod piersiami. Nie wierzyłam, dopóki nie przymierzyłam. Brafitterka pomogła mi go wyregulować, a wcześniej zasugerowała najlepszy krój. Niesamowite, jak ja przez lata męczyłam swoje piersi! Fakt, że w tym butiku płacę za bieliznę więcej, niż w sieciówkach, jednak jest to produkt + usługa warte nieco wyższej ceny. Polecam każdemu, komfort użytkowania zwróci wszelkie dodatkowe koszty 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *