Pół roku na Saturnie – książka

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Pół roku na Saturnie - książkaPół roku na Saturnie

Autor: Małgorzata Sidz

Wydawnictwo: Prószyński Media Sp. z o.o.

Data wydania: 2021

Wydanie: Warszawa 2021

Liczba stron: 304

Język: polski

ISBN: 978-83-8234-177-5

Recenzja

„Pół roku na Saturnie” to opowieść o bohaterce, która otrzymała od losu nową szansę. Jest XXI wiek, świat pędzi do przodu, życie wielu z nas toczy się z zawrotną prędkością. Ona jednak wyjeżdża na pół roku do Korei Południowej, aby odnaleźć samą siebie i dowiedzieć się, co tak naprawdę powinno się liczyć. Akcja krąży wokół szukania ścieżki życiowej, porównywania spokojnego stylu życia z wielkomiejskim oraz dążenia do zrozumienia wszechświata. Główna bohaterka ma wiele pomysłów na siebie – począwszy od konsultacji z wróżką, kończąc na odchudzaniu się i zmianie wyglądu.

Brak fabuły oraz panujący w treści chaos odzwierciedlają rozważania wewnętrzne, lecz mogą w pewnym stopniu spowalniać czytanie. To książka, która wymaga dużo skupienia i czasu. Główne motto autorki: „życie to sposób na odwrócenie uwagi od śmierci” daje do myślenia i nakazuje zatrzymać się na chwilę przed powrotem do swojego normalnego życia. Czytelnik może się zastanowić, czym on wypełnia swój wolny czas i czy rzeczywiście kiedyś będzie mógł stwierdzić, że w pełni go wykorzystał. A także czy istnieje coś takiego jak możliwość odnalezienia siebie. W końcu każdy z nas stanął kiedyś przed decyzją, co robić dalej ze swoim życiem.

Pół roku na Saturnie

Główna bohaterka

Główną bohaterką jest 30-letnia studentka, która niespodziewanie otrzymuje możliwość wyjechania do Korei na półroczne stypendium. Nie musi przejmować się zaliczeniami, ocenami, rachunkami czy obowiązkami. To czas tylko dla niej. Wyrwana z rytmu obowiązków wpada w pułapkę konieczności odnalezienie siebie na nowo. Zamiast zwiedzać Seul i cieszyć się wolnością, spędza ona całe dni na rozmyślaniach oraz oglądaniu filmików na Youtube. Nierzadki jest tok rozważań o nowoczesności i współczesnej cywilizacji.

Pół roku na Saturnie

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *