„Kiedy nadejdziesz” – książka

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Kiedy nadejdziesz„Kiedy nadejdziesz”

Autor: Anna Karpińska

Wydawnictwo: Prószyński Media Sp. z o.o.

Data wydania: 2021

Wydanie: Warszawa 2021

Liczba stron: 440

Język: polski

ISBN: 978-83-8234-226-0

Recenzja

„Kiedy nadejdziesz” autorstwa Anny Karpińskiej to książka pełna emocji, trudnych wyborów i marzeń. Napisana została z perspektywy dwóch głównych bohaterek – Marii i Aleksandry. Maria zmaga się z problemami małżeńskimi, żyjąc z prostolinijnym, gburowatym pracownikiem budowy, mającym skłonności do nadużywania alkoholu. Jednak jej poważniejszym problemem jest niepełnosprawność córki, która wskutek wypadku samochodowego znalazła się na wózku inwalidzkim. Z kolei Aleksandra jest szczęśliwą mężatką, współwłaścicielką dużej firmy, jednak problemem w jej małżeństwie jest brak możliwości poczęcia potomstwa. Po szóstym poronieniu traci nadzieję na dziecko – lekarz stwierdza u niej poronienia nawykowe.

Kiedy nadejdziesz

Historia bohaterek

Losy obydwu kobiet łączą się w momencie, gdy Maria otrzymuje od lekarza córki nadzieję na operację przywracającą pełną sprawność. Niestety, zagraniczny wyjazd i wielomiesięczna rehabilitacja w Szwajcarii kosztuje 250 tysięcy złotych. Życie przypadkowo stawia ją na drodze Aleksandry, znajdując jednocześnie rozwiązanie dla jej problemów z utrzymaniem ciąży. Obydwie Panie znajdują się przed ciężkim wyborem, wymagającym wielu poświęceń. Może on spotkać się z krytyką wielu osób, także najbliższych. Wydarzenia sprawią, że niektóre osoby – wydawałoby się bliskie – odwrócą się do nich plecami. Życie jednak ześle im także nowe, wspierające osoby. Daje to czytelnikowi nadzieję na możliwość znalezienia prawdziwej przyjaźni w każdym wieku i bez względu na sytuację życiową.

Akcja książki

Piękna historia dwóch kobiet, zmagających się z realnymi problemami. Z każdą z nich można się utożsamiać, dlatego ich losy są czytelnikowi tak bliskie. Autorka aż do końca utrzymuje akcję w napięciu, a jej zwroty sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. Wydarzenia początkowo są dość przewidywalne, jednak już po kilku rozdziałach czytelnik traci zdolność odgadywania przyszłych wątków. Mimo tego, że jest ich wiele, książkę czyta się z dużym zrozumieniem i nie sposób jest zgubić się w akcji. Czy kobiety spełnią swoje marzenia? Czy odnajdą się w swoich małżeństwach i na kogo tak naprawdę mogą w życiu liczyć? Zwłaszcza, że życie przyniesie im wiele bólu i poważnych, niespodziewanych problemów. Losy każdej z bohaterek mogłyby dotyczyć każdego z nas – między innymi dlatego całość jest tak emocjonująca. To jedna z ciekawszych propozycji czytelniczych na nadchodzącą jesień i nie tylko.

Kiedy nadejdziesz

 

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *