Dyfuzor nebulizujący Radiance

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Dyfuzor nebulizujący Radiance marki Organic Aromas to jedna z propozycji samodzielnego wykonywania aromaterapii. Produkt można stosować zarówno do użytku we własnym zaciszu domowym jak i profesjonalnie, w gabinetach kosmetycznych, salonach spa lub innych miejscach spotkań.

Dyfuzor nebulizujący Radiance

Organic Aromas

Firma Organic Aromas to grupa doświadczonych inżynierów, których celem było stworzenie metody dyfuzowania czystego olejku eterycznego. Efektem tego jest możliwość oferowania dziś najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych urządzeń elektrycznych do aromaterapii.

Dyfuzor nebulizujący Radiance

Dyfuzor nebulizujący stanowi urządzenie zarówno do użytku własnego jak i profesjonalnego. Nebulizuje (podaje olejek eteryczny w formie rozpylonej mgiełki) bez podgrzewania oraz dodawania wody. Nebulizator posiada dotykowy czujnik, który daje możliwość włączenia i wyłączenia światła led, które podświetla szklane elementy urządzenia. Warto podkreślić, że podświetlenie dyfuzora podkreśla jego walory wizualne. Dodatkowo dyfuzor wyposażony jest w specjalne pokrętło, którego celem jest kontrolowanie ilości rozproszonego olejku, co stanowi jego kolejną zaletę.

Dyfuzor pracuje w dwóch cyklach:

  • 2 minuty włączenia/1 minuta wyłączenia;
  • wyłączenie automatyczne po 2 godzinach ciągłej pracy.

Dyfuzor składa się z 2 części, drewnianej podstawy oraz ręcznie dmuchanego szklanego klosza. Cały wygląd urządzenia stanowi ciekawą dekorację każdego wnętrza.

Wskazówka

 Organic Aromas ma również w swojej ofercie olejki eteryczne – organiczne czyste jak również autorskie mieszanki.
Dyfuzor nebulizujący Radiance

Jak działa dyfuzor do aromaterapii?

Dyfuzor do nebulizacji do aromaterapii Organic Aromas wykorzystuje zasadę Bernoulliego o dynamice płynów, która daje bardzo dobre efekty dyfuzji czystego olejku eterycznego. Podczas przepływu prądu powietrza przez małą rurkę dochodzi do zwiększenia się prędkości, z kolei ciśnienie w punkcie wyjścia zmniejsza się. Różnica ciśnień jaka zachodzi tworzy pewnego rodzaju ssanie, które sprawia, że olejki eteryczne znajdujące się w szklanej rurce unoszą się do góry. W momencie gdy olejek eteryczny unosi się, strumień sprężonego powietrza uderza w olejek przyczyniając się do rozpylania go na mikrocząsteczki, które wypełniają szklaną jego część. Po wejściu do szklanego fragmentu drobne cząsteczki olejku eterycznego unoszą się i są emitowane przez szklaną nakrętkę w formie mgiełki na całe pomieszczenie.

Pozostała część olejku eterycznego przedostaje się na dno dyfuzora tworząc tzw. cykl, który ponownie będzie się powtarzał, aż olejek zostanie całkowicie zużyty.

Wskazówka

Dzięki wyżej opisanej zasadzie działania olejek eteryczny stosowany w aromaterapii nie musi być rozcieńczany z wodą, przez co jego aromat w pełni zostaje zachowany. Dodatkową wskazówką jest fakt, iż nie ma konieczności podgrzewania olejku, co oznacza, że produkt nie jest narażony na zmiany w jego strukturze.

Dyfuzor nebulizujący Radiance

Wskazówka

Wszystkie dyfuzory Organic Aromas, działają na tej samej zasadzie, różnią się jedynie kształtem.

Zobacz również: Dyfuzory do aromaterapii.

Zalety dyfuzora Organic Aromas

  • bezpieczny;
  • nie wytwarza ciepła w czasie pracy;
  • olejek znajduje się w szklanym zbiorniku, nie ma kontaktu z plastykiem, przez co nie zmienia się jego struktura chemiczna;
  • cichy, dzięki czemu nie zakłóca pracy zabawy oraz snu;
  • nie zwiększa wilgotności pomieszczenia;
  • szybko i skutecznie rozprowadza olejki eteryczne;
  • zużywa niewielką ilość energii elektrycznej.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *