Mikrosrebro w kosmetykach

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Mikrosrebro w kosmetykach oraz powszechnej pielęgnacji ciała wykorzystywane było już w dawnych czasach. Początkowo dodawano je do wody, aby zapobiegać rozmnażaniu się drobnoustrojów, a co za tym idzie chronić organizm przed ich działaniem.

Mikrosrebro w kosmetykach

Mikrosrebro

Średnica jednej mikro cząsteczki srebra wynosi kilku milionową część jednego milimetra. Mikrosrebro z kolei jest około 500 razy większe od porów ludzkiej skóry. Oznacza to, że nie może wnikać do jej głębokich warstw. W związku z tym swoje cenne działanie wykazuje tylko w miejscach, gdzie powinno faktycznie zadziałać.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Przeciwieństwem mikrosrebra są cząsteczki nanosebra, które są dużo mniejsze. Mimo to mogą wykazywać bardziej szkodliwe działanie. Ze względu na mniejszy rozmiar cząsteczek mogą przenikać one w głębokie warstwy skóry prowadząc do uformowania szkodliwych wolnych rodników. Ponadto dochodzi do zmian zarówno w kształcie jak i budowie białek skóry. W związku z tym działanie nanosrebra ściśle powiązane jest z chorobą Alzheimera oraz chorobą Parkinsona.

Właściwości mikrosrebra

Mikrosrebro przede wszystkim wzmacnia i chroni skórę. Jego cząsteczki posiadające gąbczastą powłokę likwidują bakterie oraz grzyby już u samej podstawy ich bytowania na skórze. Należy podkreślić, że mikrosrebro wykorzystuje się do pielęgnacji każdego rodzaju cery. Szczególnie polecane jest osobom wykazującym problem z łuszczycą lub posiadających skórę suchą.

Jak się okazuje, mikrosrebro bardzo dobrze współpracuje z nanolipidami. To innowacyjne połączenie znajduje zastosowanie m.in. w leczeniu atopowego zapalenia skóry. W związku z tym zmniejsza objawy choroby oraz reguluje gospodarkę lipidową skóry.

Tego rodzaju kosmetyki opierają się na kombinacji mikrosrebra oraz nanolipidów, które należą do składników podłoża maściowego tworząc w ten sposób produkty typu o/w. Warto podkreślić, że nanolipidy przywracają odpowiednią równowagę skóry, z kolei synergistyczne działanie srebra pozbywa się niekorzystnej flory bakteryjnej.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *