Cosmelan – innowacyjna terapia depigmentacyjna

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Cosmelan to innowacyjna metoda niwelacji defektów skóry w postaci przebarwień. Są to zmiany nieestetyczne powodujące duży dyskomfort psychiczny wśród kobiet. W dobie dzisiejszych czasów postęp kosmetologii  jest na tyle duży, że można z tego rodzaju defektami skutecznie walczyć. Oto nowoczesny sposób likwidacji zmian pigmentacyjnych.

Cosmelan - innowacyjna terapia depigmentacyjna

Cosmelan to zabieg, który oprócz nadania skórze blasku i jędrności, przede wszystkim usuwa plamy pigmentacyjne. Każda terapia Cosmelanem indywidualnie dobierana jest do potrzeb skóry danej klientki, jej fototypu oraz rodzaju cery.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Cosmelan – przebieg terapii

I etap

Pierwszy etap całej kuracji odbywa się w gabinecie kosmetycznym i obejmuje nałożenie przez kosmetologa na skórę maski z preparatu Cosmelan 1. Preparat należy pozostawić na twarzy przez kilka godzin (8-12 w zależności od rodzaju i fototypu skóry). Po upływie tego czasu klientka zmywa ją samodzielnie w domu.

II etap

Drugi etap to kontynuacja zabiegu przez klientkę w domu preparatem (kremem) Cosmelan 2. Zapewnia to lepszy efekt zabiegu. Mimo, że po 1 tygodniu efekt jest już widoczny, to kuracja musi trwać co najmniej 3 miesiące. Jest to bardzo istotne, ponieważ przedwczesne przerwanie kuracji może spowodować odnowienie się zmian pigmentacyjnych.

Czy zabieg Cosmelan jest bolesny?

Po upływie około 2 dni od kuracji może towarzyszyć lekkie uczucie pieczenia i napięcia skóry, a także zaczerwienienie w przypadku skór wrażliwych.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu Cosmelan?

Stan skóry poprawia się szybko, bo już po upływie tygodnia zauważalne są wyraźne zmiany. Skóra zyskuje gładkość, zauważalny jest też efekt jej napięcia. Zabieg bardzo efektywny, ponieważ w 99% przypadków można zredukować przebarwienia. Warto jednak pamiętać, że innowacyjne zabiegi nie mogą dać efektu do końca życia. Jeżeli ktoś wykazuje skłonność do powstawania przebarwień, nie da on gwarancji, że np. latem przebarwienia nie powrócą. Wówczas należy powtórzyć kurację.

Postępowanie po zabiegu Cosmelan

  • zachowanie ciągłości kuracji;
  • stosowanie ochrony przeciwsłonecznej skóry poddanej zabiegowi – 50 SPF;
  • picie dużej ilości wody;
  • zakaz zabiegów kosmetycznych w obszarze wykonywania kuracji Cosmelanem przez 30 dni.

Wskazania

  • przebarwienia;
  • ostuda (przebarwienia hormonalne);
  • plamy starcze;
  • plamy posłoneczne.

PrzeciwwskazaniaPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

3 Responses

  1. Bardzo ciekawe, dobrze by było gdyby taka metoda mogła być zastosowana tez na dłonie, bo to one w przypadku tzw. plam starczych zdradzają wszystko i najtrudniej taki defekt ukryć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *