W dzisiejszych czasach szczególną uwagę poświęca się higienie osobistej. Korzystanie z żeli antybakteryjnych stało się normą, zwłaszcza w miejscach publicznych, gdy nie mamy możliwości umycia dłoni. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jaki powinien być skuteczny żel antybakteryjny.
Oferta produktów myjących i dezynfekujących jest tak duża, że problem z wyborem odpowiedniego produktu nie jest niczym dziwnym. Pamiętaj jednak, że wysokiej jakości dezynfekujący płyn do rąk musi spełniać kilka wymagań, aby zapewniać Ci bezpieczeństwo i komfort użycia. Na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupów, aby ostateczny wybór okazał się trafny?
Forma żelu antybakteryjnego
Zastanów się, czy żel antybakteryjny ma stać w Twojej łazience (lub w łazience w zakładzie pracy), czy może chcesz mieć go zawsze przy sobie. Koniecznie sprawdź ofertę produktów na www.golddrop.eu i zaufaj najwyższej, potwierdzonej jakości. Jeśli żel będzie znajdował się w stałym miejscu, najlepiej sprawdzi się dozownik z pompką. Optymalna pojemność wynosi około 400-500 ml.
Jeśli żel antybakteryjny będzie towarzyszyć Ci w ciągu dnia (w torebce, w samochodzie, w plecaku) lub w podróży, wybierz mniejszą wersję, np. o pojemności 100 ml. Dzięki temu korzystanie z niej będzie maksymalnie wygodne!
Składniki żelu antybakteryjnego
Same składniki myjące to nie wszystko. Częste korzystanie z żelu antybakteryjnego może wysuszać skórę, zwłaszcza delikatną i wrażliwą. Koniecznie sprawdź, czy do produktu dodano składniki pielęgnujące, ochronne i nawilżające. Mogą to być witaminy (A, E, F), ekstrakty roślinne (z aloesu, z nagietka), betaina, gliceryna czy pantenol. Zadbasz zarówno o wysoką higienę osobistą, jak i o pielęgnację skóry dłoni.
Pozostając w temacie składu – dobry żel antybakteryjny jest stworzony z myślą o wygodzie. Dlatego powinien być wydajny oraz musi szybko się wchłaniać, nie pozostawiając na powierzchni skóry lepkiej warstwy. To szczególnie ważne, jeśli chcesz korzystać z niego np. w pracy, gdzie chwilę później przeglądasz ważne dokumenty lub witasz się z innymi ludźmi poprzez podanie dłoni.
Skuteczność żelu antybakteryjnego
To prawdopodobnie najważniejszy parametr żelu antybakteryjnego, ponieważ właśnie w tym celu go kupujesz. Lepsze produkty zawsze przechodzą kontrolę jakości oraz skuteczności. Wybierając żel, sprawdź, czy producent deklaruje jego wysoką skuteczność – najlepiej na poziomie 99,9% (w odniesieniu do usuwania bakterii z powierzchni skóry). Wybierz produkt antybakteryjny i wirusobójczy.
Dopuszczenie do sprzedaży
Zależy Ci na najwyższej jakości? Koniecznie sprawdź, czy wybrany przez Ciebie żel został zgodnie z prawem dopuszczony do sprzedaży. Każdy produkt biobójczy otrzymuje stosowne pozwolenie o konkretnym, indywidualnym numerze. Tym samym producent deklaruje dodatkowe potwierdzenie, że jego produkt został sprawdzony pod względem skuteczności i bezpieczeństwa. Jest to zgodne z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 22 maja 2012 r.
Artykuł sponsorowany