Koszule męskie na lato – jakie materiały są dobre dla skóry

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Żebyśmy czuli się komfortowo w każdych warunkach, nasze ubranie musimy dopasować do warunków pogodowych. Latem, kiedy szukamy ochłody i schronienia przed wysokimi temperaturami, należy postawić na coś cienkiego i przewiewnego.

Koszule męskie na lato - jakie materiały są dobre dla skóry

Odpowiedzią organizmu na nadmiar ciepła jest pocenie się, co jest zupełnie naturalne. Pamiętając o tym, musimy wybierać takie ubrania, które będą dobrze odprowadzać wilgoć. Mokre plamy potu na koszuli wyglądają nieestetycznie i skutecznie obniżają pewność siebie. Zatem jakie koszule na lato kupić, a z jakich zrezygnować?

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Poliestrowi mówimy: nie!

Przede wszystkim odrzucamy wszystkie koszule poliestrowe. Kiedy pójdziemy do sklepu i zobaczymy, że koszule są bardzo tanie, od razu sprawdźmy metkę. Najpewniej są z materiałów sztucznych. W ich przypadku mielibyśmy do czynienia właśnie z tym, co było wcześniej – ciało się przegrzewa i nadmiernie poci. Materiał nie oddycha, w konsekwencji taka koszula nie jest ani komfortowa w użytkowaniu, ani nie prezentuje się dobrze.

Dobrze znana bawełna

Niezmiennie polecaną tkaniną jest bawełna. Materiał ten jest naturalny i cechuje się właściwościami higroskopijnymi. Jest w stanie pochłonąć aż 25 proc. wilgoci. Bawełna jest przewiewna i miła w dotyku. Spełnia więc wszystkie wymogi stawiane letnim koszulom. Przeglądając koszule, musimy pamiętać o tym, że bawełna może być różnej grubości. Nie brakuje modeli grubszych, jakie poleca się głównie jesienią i zimą, kiedy ważne jest zatrzymywanie ciepła, ale są też modele bardzo cieniutkie i to one powinny nas interesować latem. Szukając czegoś uniwersalnego, co założymy do pracy, na spotkanie rodzinne i oficjalne wyjście, zaopatrzmy się najpierw w koszule białe, które pasują do wszystkiego. Dobrej klasy koszule możemy kupić za pośrednictwem strony https://www.lancerto.com/pl/odziez/koszule.html?color=bialy.

Len idealny na lato

Inną tkaniną, z jaką powinniśmy w letnich miesiącach się zaprzyjaźnić, jest len. Podobnie jak bawełna jest naturalny i znany od tysięcy lat. Jest tkaniną mającą splot płócienny, co oznacza, że kolejne włókna nie przylegają do siebie bardzo ciasno, przez co tworzy się  swego rodzaju siatka. To z kolei usprawnia swobodny przepływ powietrza. Jeśli myślimy, jakie koszule zabrać na wakacyjny wyjazd, to lniana męska koszula będzie w walizce obowiązkowa. Len także wykazuje właściwości higroskopijne, a do tego sprawia wrażenie chłodzenia. Materiał ten jest bardzo odporny na rozciąganie, nie uczula i jest antyseptyczny. Len kojarzy się z tym, że się gniecie i rzeczywiście tak jest, jednak takie zagniecenia wyglądają naturalnie, dodają nonszalancji i podkreślają swobodę stylizacji.

Co z wełną latem?

Wełna z kolei budzi skojarzenia związane z ciepłem, noszeniem jej jesienią i zimą. Tymczasem są mężczyźni, którzy zakładają ją latem. I chociaż może się to wydawać zaskakujące, kiedy jest zimno, wełna grzeje, ale latem będzie chłodzić. Do idealnych jesienno-zimowych materiałów zaliczamy również bawełnę flanelową, która jest ciepła i przyjemna w dotyku – fantastycznie zastąpi nam wełnę.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *