7 porad dotyczących robienia dobrych zdjęć w mediach społecznościowych‍

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Media społecznościowe są często pierwszym miejscem, do którego ludzie udają się, aby dowiedzieć się, co robią ich przyjaciele. I chociaż zdjęcia profilowe i selfie mogą wydawać się naturalnymi źródłami zdjęć do mediów społecznościowych, często wymagają one odrobiny wstępnego planowania. Profile w mediach społecznościowych wymagają zdjęcia, które jest małe, więc nie chcesz używać selfie lub zdjęcia portretowego. Selfie wyglądają najlepiej, gdy są robione w kontrolowanym oświetleniu i z wąską głębią ostrości. Powinieneś również unikać robienia selfies w nocy lub w słabo oświetlonych miejscach – chyba że używasz lampy błyskowej lub masz inne sztuczki w rękawie. Zdjęcia z serwisów społecznościowych muszą być przycięte i zmienić rozmiar przed wysłaniem; większość stron ma ścisłe wymagania dotyczące wymiarów zdjęcia i typu pliku (JPEG jest prawie zawsze preferowaną opcją). Nie zapominaj również o tle, bo nie jest tajemnicą, że dobre tło to klucz do udanego zdjęcia. Jeśli spotkasz się z tym problemem, polecamy skorzystać z narzędzia do usuwania tła – pl.depositphotos.com, poradzi sobie ono z każdym niechcianym tłem i pomoże Ci stworzyć własne. Teraz przyjrzyjmy się temu, jak robić dobre zdjęcia na mediach społecznościowych, a także kilku strategiom, dzięki którym robienie zdjęć będzie szybkie i łatwe.

7 porad dotyczących robienia dobrych zdjęć w mediach społecznościowych‍

# Określ swoją estetykę

Ludzie lubią spójność w swoich social media foodach, dlatego ważne jest, aby zdefiniować, jaka jest Twoja estetyka i jak to się przeniesie na Twoje zdjęcia. Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest kolorystyka. Czy dążysz do stonowanej czy jasnej palety? Czy chcesz ograniczyć użycie niektórych odcieni? Ważne jest również, aby rozważyć wykorzystanie światła i cieni. Czy Twoja estetyka jest bardziej naturalna czy dramatyczna? Kiedy już zdecydujesz się na cechy swojej estetyki, możesz zacząć stosować je w praktyce w rzeczywistych sesjach zdjęciowych.

Mając za sobą podstawy, możesz przejść do konkretów. Zastanów się nad tłem i oświetleniem. Twoje tło powinno być proste, spójne i uzupełniać Twoją ogólną estetykę. Możesz wybrać neutralny obszar, który nie przyciąga uwagi lub użyć czegoś bardziej ekscytującego, jeśli Twoje zdjęcie tego wymaga. W przypadku oświetlenia chcesz mieć pewność, że nie rzucasz cieni na swoją twarz lub nie tworzysz niepochlebnych cieni w tle. Możesz również użyć oświetlenia jako sposobu na zwrócenie uwagi na pewne obszary zdjęcia.

# Nie polegaj na lampie błyskowej iPhone’a

Lampa błyskowa iPhone’a może być jedynym narzędziem, którego używasz do zrobienia szybkiego selfie, ale ważne jest, aby nie polegać na niej. Fotografia z lampą błyskową rzadko jest pochlebna, więc powinieneś starać się nie używać jej, chyba że jest to absolutnie konieczne. Jeśli chcesz go użyć, staraj się trzymać go z boku, a nie skierowanego bezpośrednio w Twoją stronę. Lepszym sposobem na stworzenie naturalnego światła do zdjęć w mediach społecznościowych jest znalezienie dobrze oświetlonego miejsca. Znalezienie jasnego obszaru do fotografowania jest niezbędne, ale znalezienie dobrego miejsca może być trudne. Pamiętaj, aby sprawdzić źródło światła i sprawdzić, czy jest ono spójne w ciągu dnia. Plener jest często najlepszym rozwiązaniem, ale należy uważać na cienie tworzone przez drzewa lub budynki. Jeśli nie masz innego wyboru, często możesz rozproszyć światło słoneczne, otwierając płaszcz lub znajdując pobliskie źródło cienia.

# Ustanowienie tła

Chociaż powinieneś dążyć do robienia zdjęć w dobrze oświetlonym miejscu, możesz również dodać trochę wizualnego zainteresowania poprzez użycie tła. Tłem może być interesujący kawałek sztuki, ciekawa tekstura lub obszar, który uzupełnia twój wygląd. Jako tła można użyć również gładkiej ściany lub kolorowego kawałka tkaniny. Tło może pomóc Ci uniknąć pusto wyglądającego zdjęcia i może być również wykorzystane do poprawy nastroju zdjęcia. Na przykład, możesz użyć kolorowego tła, aby wydobyć żywy kolor swojego stroju.

# Zrób zdjęcia próbne

Zanim zaczniesz robić zdjęcia, zawsze powinieneś zrobić ujęcie testowe. Pomoże Ci to zorientować się w sytuacji oświetleniowej, wybrać najlepsze tło i wprowadzić ewentualne poprawki, które mogą być konieczne. Pamiętaj, aby wykonać zdjęcia testowe z aparatem na statywie (lub ustawionym na stabilnej powierzchni) i oświetleniem oraz tłem już ustawionym. Możesz również ustawić aparat tak, by wykonywał zdjęcia w trybie burst shot lub wielokrotnej ekspozycji, co pozwoli Ci uniknąć utraty dobrego ujęcia z powodu nieplanowanej pozy lub niezręcznego mrugnięcia.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

7 porad dotyczących robienia dobrych zdjęć w mediach społecznościowych‍

# Użyj pilota do migawki lub timera opóźniającego

Jeśli robisz zdjęcia samemu, pilot do migawki lub timer opóźniający może naprawdę się przydać. Te narzędzia pozwolą Ci nacisnąć przycisk, a następnie odsunąć się od aparatu, co pozwoli Ci zrobić znacznie bardziej naturalne, niewymuszone zdjęcie. W ofercie można znaleźć piloty lub timery do wszystkich typów aparatów, w tym do smartfonów. Piloty migawki są szczególnie pomocne, jeśli planujesz robić zdjęcia w zatłoczonym miejscu lub z innymi ludźmi w pobliżu.

# Bądź świadomy warunków oświetleniowych

Oświetlenie jest jednym z najważniejszych aspektów robienia udanego zdjęcia. Będziesz chciał upewnić się, że masz wystarczająco dużo światła, ale że nie masz zbyt wiele światła. Jeśli masz zbyt dużo światła, stworzy to cienie i sprawi, że twoje zdjęcie będzie wyglądać na prześwietlone. Jeśli nie masz wystarczająco dużo światła, spowoduje to niedoświetlone zdjęcie.

Istnieje kilka sposobów, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo światła. Jednym ze sposobów jest otwarcie zasłon w ciągu dnia, aby wpuścić jak najwięcej światła. Możesz również użyć własnego źródła światła. Trzecim sposobem na upewnienie się, że masz wystarczająco dużo światła jest dostosowanie czasu otwarcia migawki, aby wpuścić mniej światła.

Aplikacje

Jednym z najlepszych sposobów, aby stać się lepszym w robieniu zdjęć jest eksperymentowanie i próbowanie nowych rzeczy. Spróbuj robić zdjęcia na werandzie lub patio, albo fotografuj wieczorem, kiedy światło jest bardziej miękkie. Wymieszaj to i spróbuj nowych kątów, nowych lokalizacji i nowych rekwizytów.

Istnieje wiele różnych aplikacji, które pomogą Ci robić lepsze zdjęcia. Na przykład istnieją aplikacje, które mogą nauczyć Cię o oświetleniu, aplikacje, które pozwalają edytować zdjęcia i aplikacje, które mogą pomóc Ci znaleźć nowe miejsca do fotografowania.

Nie ma jednego idealnego sposobu na zrobienie świetnego zdjęcia. Wszystko sprowadza się do tego, aby czuć się komfortowo przed aparatem i znaleźć odpowiednie style dla siebie. Nie ma twardych i szybkich zasad robienia świetnych zdjęć, ale są pewne pomocne wskazówki i triki, które mogą ułatwić robienie zdjęć, które wyglądają świetnie.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *