Maseczka ze złotem wykazuje właściwości odmładzające i oczyszczające. Wszystko dzięki stymulacji fibroblastów – komórek odpowiedzialnych za syntezę kolagenu i elastyny. Ponadto złoto obecne w kosmetykach działa nawilżająco oraz przyczynia się do likwidacji drobnych przebarwień.
Złoto w historii
Złoto to składnik, który już dawno znalazł zastosowanie w dziedzinie kosmetologii. W celu pielęgnacji skóry wykorzystywano je już w czasach starożytnych. Zwolenniczką złota była sama Kleopatra. Charakteryzuje się ono działaniem przeciwalergicznym, zapobiega podrażnieniom oraz stanom zapalnym skóry.
Złoto w postaci płatków, proszku, a nawet nalewki stosowali starożytni medycy w Egipcie, Persji, Indiach oraz Chinach. Wykorzystywali je w leczeniu dolegliwości związanych ze stanami zapalnymi skóry, stanami reumatycznymi oraz jelitowymi. Pod koniec XIX wieku nowożytni medycy po odkryciu Roberta Kocha, który dowiódł, że cyjanek złota może hamować rozwój bakterii wywołujących gruźlicę zainteresowali się tym tematem. Udowodniono wówczas, że sole złota, które gromadzą się stopniowo w ludzkim organizmie mają dobroczynny wpływ na układ krążenia, pobudzają pracę narządów wewnętrznych, hamują rozwój infekcji, a także działają odmładzająco na organizm. W kosmetologii złoto doceniane jest szczególnie ze względu na niwelowanie stanów zapalnych oraz regulację poziomu kolagenu i elastyny w skórze.
Aplikacja maseczki ze złotem
Aplikacja maseczki ze złotem jest procesem wieloetapowym. Pierwszy z nich polega na wykonaniu dokładnego demakijażu twarzy, a następnie peelingu mającego na celu odsłonięcie żywych komórek naskórka. Kolejnym krokiem jest zastosowanie kwasu hialuronowego, na którym wykonywany jest masaż twarzy. Działanie to pobudza krążenie krwi w skórze oraz zwiększa jej jędrność i elastyczność. Ruchy masażu na kosmetykach aktywnych takich jak serum czy ampułki zwiększają również penetrację preparatów w głąb skóry, wpływając jednocześnie na efekt końcowy zabiegu.
Po całkowitym wchłonięciu się kosmetyku w skórę należy zaaplikować maseczkę ze złotem. Ostatnią częścią zabiegu jest zdjęcie maski, nałożenie olejku arganowego na skórę oraz ponowne wykonanie masażu twarzy. Jest to istotny element zabiegu, ponieważ podczas pobudzania tkanek masażem, dobroczynne składniki złota będą łatwiej przenikać do głębokich warstwy skóry. Po jego zakończeniu część drobinek złota zostanie wchłonięta przez skórę. Inne z kolei pozostawią na jej powierzchni lekki film powodując, że skóra będzie wyglądać na młodszą i bardziej promienną. Warstwy tej nie zaleca się zmywać.
Działanie złotej maski
- rozświetla i odświeża skórę;
- zapewnia promienny wygląd;
- poprawia jędrność i elastyczność skóry;
- regeneruje naskórek;
- spłyca drobne zmarszczki;
- nawilża.
Maseczka ze złotem – cena i rodzaje
Na rynku kosmetycznym występuje wiele rodzajów maseczek ze złotem. Można spotkać zawierające 24 karatowe złoto (tzw. złoto koloidalne). Cena takiej maski może jednak sięgać nawet kilkuset złotych. Istnieją również tańsze kosmetyki oferowane przez drogerie lub profesjonalne linie kosmetyków. Należy zaznaczyć, że tańsze zamienniki mogą zawierać jednak niewielkie ilości złota. Zabieg z wykorzystaniem maseczki ze złota można wykonywać również w gabinetach kosmetycznych. Cena jednej wizyty to koszt od 300 do 600 zł i obejmuje również czynności złuszczania naskórka.
Polecane produkty:
Kolagen naturalny - skóra i stawy
Kolagen od bioalgi to naturalny, najwyższej jakości hydrolizat kolagenu. Jest to najważniejsze białko, które wpływa na jakość skóry. Jego odpowiednia ilość zapobiega powstawaniu zmarszczek, cellulitu, rozstępów, ... Zobacz więcej... | |
Kwas hialuronowy tabletki
Kwas hialuronowy znajduje się w skórze, dzięki czemu czyni ją gładką, elastyczną i bez zmarszczek. Z wiekiem jego ilość jednak maleje i należy dostarczać go do organizmu, aby uzupełnić powstające braki … Zobacz więcej... |