Maseczki w płacie to obecnie nowość na rynku kosmetycznym, a także hit w koreańskiej pielęgnacji skóry. Czym dokładnie są tego rodzaju kosmetyki oraz jak właściwie z nich korzystać?
Historia
Pielęgnację skóry maseczkami w płacie zapoczątkowała Japonia. Gejsze żyjące zgodnie z powiedzeniem „zero waste” stosowały jedwabny materiał do tworzenia odżywczych maseczek. Zwykle nasączane były wyciągiem z ziół lub wodą różaną. Dziś za największą produkcję tego rodzaju kosmetyków odpowiedzialni są Koreańczycy.
Czym są maseczki w płacie?
Maseczki w płacie to kosmetyki zawierające mocno skoncentrowane składniki o działaniu nawilżającym, odżywczym, wygładzającym, rozświetlającym i rozjaśniającym zawarte w specjalnym materiale. Zwykle jest to bawełna, jedwab, bioceluloza lub hydrożel. Mimo to każda maseczka posiada ten sam kształt oraz poziom nasączenia. Maseczki w płacie posiadają bardzo wygodną formę, dzięki czemu nie są skomplikowane w stosowaniu.
Wydawać by się mogło, że w tego rodzaju kosmetykach najważniejsza jest esencja, którą nasączony jest materiał. Okazuje się jednak, że materiał ten spełnia równie ważną rolę. Wszystko dlatego, że stanowi pewnego rodzaju warstwę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki niej składniki aktywne esencji są w stanie wniknąć do głębokich warstw skóry zapewniając im odpowiednie odżywienie i nawilżenie. Okazuje się również, że ochrona ta daje dodatkową przewagę nad maseczkami w kremie, które w kontakcie z powietrzem szybciej tracą swoje cenne właściwości.
Jak często stosować maseczkę w płacie?
Maseczkę w płacie zaleca się stosować 1-2 razy w tygodniu, przez okres kilku tygodni, aby zauważyć diametralne efekty poprawy stanu skóry.
Maseczki w płacie – stosowanie
Stosowanie maseczki obejmuje kilka ważnych kroków, do których należy:
- demakijaż twarzy – przed aplikacją maseczki bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie twarzy z makijażu oraz innych zanieczyszczeń produkowanych w ciągu dnia;
- peeling – ułatwi wnikanie składników aktywnych w głąb skóry;
- tonizacja – celem stosowania toniku jest wyrównanie pH skóry;
- aplikacja maski – maskę należy delikatnie wyjąć z opakowania, rozłożyć oraz starannie nałożyć na twarz. Jeśli płat wyraźnie jest za duży można go przyciąć. Po nałożeniu maski, materiał należy wygładzić usuwając z pod niego pęcherzyki powietrza.
Uwaga!
Nie zaleca się:
- wylewania esencji, która pozostała w opakowaniu. Warto skorzystać z niej i wetrzeć w skórę twarzy, szyi i dekoltu;
- trzymania maseczki dłużej niż zaleca jej producent;
- przemywania skóry wodą po zdjęciu maseczki, należy z tym poczekać do całkowitego wchłonięcia się kosmetyku.
Zalety maseczek w płacie
- intensywnie nawilżają;
- komfortowe i szybkie w użyciu;
- są jednorazowego użytku;
- są czyste mikrobiologicznie, ze względu na szczelne zamknięcie opakowania.
Polecane produkty:
Kolagen naturalny - skóra i stawy
Kolagen od bioalgi to naturalny, najwyższej jakości hydrolizat kolagenu. Jest to najważniejsze białko, które wpływa na jakość skóry. Jego odpowiednia ilość zapobiega powstawaniu zmarszczek, cellulitu, rozstępów, ... Zobacz więcej... | |
Kwas hialuronowy tabletki
Kwas hialuronowy znajduje się w skórze, dzięki czemu czyni ją gładką, elastyczną i bez zmarszczek. Z wiekiem jego ilość jednak maleje i należy dostarczać go do organizmu, aby uzupełnić powstające braki … Zobacz więcej... |