Oprawa oczu jest szeregiem czynności, które mają na celu podkreślenie i wydobycie wyrazistości spojrzenia. Obejmuje zabiegi takie jak regulacja i henna brwi, henna lub stylizacja rzęs czy lifting rzęs. Innymi słowy, oprawa oczu obejmuje zadbanie o wygląd i kondycję brwi oraz rzęs, co uwydatnia urok spojrzenia.
Oprawa oczu – na czym polega?
Jak wspomniano we wstępie, oprawa oczu polega na wykonaniu wybranych zabiegów dotyczących brwi i rzęs:
- regulacja brwi;
- henna brwi i/lub rzęs;
- stylizacja rzęs;
- lifting rzęs.
Regulacja brwi
Istnieje wiele metod regulacji brwi. Najdokładniejszą z technik jest użycie pęsety i wyrywanie nią pojedynczych włosków. Dzięki temu możemy nadać brwiom kształt jaki tylko chcemy. Jest on dopasowywany indywidualnie do kształtu twarzy i rozmieszczenia oczu. Błędem jest więc szablonowa depilacja brwi, która jednym klientkom pasuje, innym zaś niekoniecznie.
Henna brwi i rzęs
Henna brwi i rzęs to tani i bezpieczny sposób naturalnego przyciemniania tych części twarzy. W rzeczywistości henna to produkt powstały z ususzenia i rozdrobnienia liści lawsonii bezbronnej. Po odpowiedniej aplikacji na brwi czy rzęsy, efekt utrzymuje się nawet do 4 tygodni. Nie trzeba wówczas martwić się o tuszowanie rzęs czy podkreślanie brwi kredką.
Stylizacja rzęs
Stylizacja rzęs jest coraz popularniejszym zabiegiem wśród kobiet. Polega na doklejeniu pojedynczych, sztucznych rzęs do rzęs naturalnych. Do każdej jednej rzęsy dokleja się jedną sztuczną – wówczas mówimy o metodzie 1:1. Jeśli chcemy dokleić większą ilość syntetycznych rzęs do jednej naturalnej, mówimy kolejno o metodach 2:1, 3:1 itd. Efekty utrzymują się do miesiąca, średnio co 4 tygodnie należy udać się na uzupełnienie. Stylizacja rzęs jest bezpieczna i gwarantuje efekt długich, gęstych i podkręconych rzęs.
Lifting rzęs
Lifting rzęs opisuje zabieg podkręcenia i podniesienia rzęs, bez doczepiania do nich rzęs syntetycznych. Zapewnia trwały i naturalny efekt. Lifting rzęs wybierany jest najczęściej przez posiadaczki prostych, cienkich rzęs, które trudno podkręcić standardową zalotką. Zabieg polega na nałożeniu na rzęsy preparatu, dzięki któremu będzie można nadać im wybrany kształt. Następnie na górną powiekę nakładamy wałeczek, który podtrzymuje podkręcone rzęsy. W tej pozycji całość utrwalamy i na końcu nawilżamy.
Dlaczego warto zadbać o oprawę oczu?
Oczy są elementem twarzy i całego ciała docenianym już od starożytności. Jeszcze przed naszą erą kobiety różnymi sposobami podkreślały swoje spojrzenie i nie bez powodu. Współcześnie mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. To one w pierwszej kolejności przykuwają spojrzenie innych, a spoglądając w nie często można domyślić się nastroju ich posiadacza.
Oprawa oczu dobrana indywidualnie do klientki podkreśli spojrzenie i nada wyraz całej twarzy. Z pewnością wpłynie to na samoocenę i pewność siebie, a to z kolei przyczyni się do lepszego samopoczucia. Pewność siebie zaowocuje w kontaktach międzyludzkich i dokonywaniu różnego rodzaju decyzji.
Oprawa oczu – o czym należy pamiętać?
Żaden zabieg nie będzie w pełni skuteczny, jeśli nie zadbamy o skórę wokół oczu. Przede wszystkim należy się odpowiednio wysypiać, aby uniknąć obecności worków pod oczami. Opuchnięte, podkrążone oczy zburzą efekt każdego zabiegu dotyczącego oprawy oczu. Aby zachować piękne spojrzenie warto nie tylko spać wystarczającą ilość czasu, ale także zdrowo się odżywiać (produkty bogate w witaminy z grupy B, witaminę E, koenzym Q10 i kolagen) i co jakiś czas wykonywać masaż okolic oczu.
Polecane produkty:
Kwas hialuronowy tabletki
Kwas hialuronowy znajduje się w skórze, dzięki czemu czyni ją gładką, elastyczną i bez zmarszczek. Z wiekiem jego ilość jednak maleje i należy dostarczać go do organizmu, aby uzupełnić powstające braki … Zobacz więcej... | |
Kolagen naturalny - skóra i stawy
Kolagen od bioalgi to naturalny, najwyższej jakości hydrolizat kolagenu. Jest to najważniejsze białko, które wpływa na jakość skóry. Jego odpowiednia ilość zapobiega powstawaniu zmarszczek, cellulitu, rozstępów, ... Zobacz więcej... |
Bibliografia
- Padlewska K., Medycyna estetyczna i kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2014.
- Sobolewska E., Godlewska R., Michalski J., Praktyczna kosmetologia krok po kroku. Dłonie i paznokcie, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020.
- Kołodziejczak A., Kosmetologia, tom 1, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2019.
- Górska A., Graboś A., Kozar D., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp.