Manicure hybrydowy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Manicure hybrydowy to doskonałe rozwiązanie dla kobiet ceniących sobie oszczędność czasu i estetyczny wygląd. Wykonanie takiej stylizacji jest proste, można nauczyć się jej nawet samodzielnie. Należy jednak mieć na uwadze, że zarówno lakiery, jak i lampa czy pozostałe akcesoria kosztują. Chcąc mieć ogromny wybór kolorów i zdobień, nie martwiąc się o sam proces wykonania paznokci i mieć pewność, że zostaną profesjonalnie wykonane, warto udać się do salonu kosmetycznego.

Manicure hybrydowy

Na czym polega manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy swoim wykonaniem przypomina klasyczne malowanie paznokci zwykłym lakierem. Różnica polega na tym, że nakłada się kilka warstw lakieru hybrydowego, a po nałożeniu każdej z nich paznokcie się utwardza. Jak wygląda stylizacja paznokci lakierem hybrydowym krok po kroku? Przedstawiamy:

  • przygotowanie paznokci do zabiegu – w tym odsunięcie skórek i nadawanie kształtu paznokciom za pomocą pilniczka;
  • zmatowienie płytki paznokcia przy użyciu bloku polerskiego;
  • przemycie płytek paznokci tak zwanym cleanerem celem odtłuszczenia ich i usunięcia z ich powierzchni pyłku czy ewentualnych zanieczyszczeń;
  • nakładanie kolejnych warstw lakieru hybrydowego, bazy, topu – pamiętając, aby po każdej warstwie lakieru utwardzać go światłem UV lub lampą LED.

Pierwszym preparatem nakładanym na płytkę jest baza, natomiast ostatnim top. Top ma za zadanie utrwalenie całego manicure. Przed jego nałożeniem kosmetyczka wykona ewentualne zdobienia i wzorki zgodnie z życzeniem klientki. Podczas wykonywania zabiegu wymagane jest skupienie i maksymalna dokładność. Pominięcie czy błędne wykonanie choćby jednej czynności całego procesu skutkuje koniecznością ponownego wykonania manicure od początku dla danego paznokcia.

Manicure hybrydowy – zalety

Do największych zalet tego typu manicure zaliczamy:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • wysoką trwałość – lakiery hybrydowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, w przeciwieństwie do np. lakierów żelowych, które ze względu na małą elastyczność są podatne na pękania;
  • duży wybór kolorów i zdobień – stylizację paznokci możemy dobierać do miesiąca czy pory roku, własnego samopoczucia i upodobań. Możemy zdecydować się na klasyczne, jednolite kolory lub wymyślne zdobienia;
  • oszczędność czasu – manicure hybrydowy wykonuje się średnio około 1 godziny;
  • naturalny wygląd paznokcia i efekt zadbanych dłoni.

Manicure hybrydowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób z łamliwymi, słabymi paznokciami i z tendencją do ich obgryzania.

Czy manicure hybrydowy jest bezpieczny?

Manicure hybrydowy jest zupełnie bezpieczny dla naszych paznokci. Nie tylko nie szkodzi, ale może nawet wpływać korzystnie na ich kondycję. Wszystko za sprawą bazy proteinowej, którą nakłada się na płytkę paznokci przed nałożeniem lakieru. Jedynym zagrożeniem dla paznokci jest tutaj nieumiejętne zdejmowanie lakieru. Niektóre kobiety mają tendencję do samodzielnego zdejmowania lakieru, który odprysł, poprzez podważanie go, ścieranie czy ciągnięcie. Jest to dużym błędem, który może skutkować zniszczoną, osłabioną płytką paznokcia.

Również lampy wykorzystywane do manicure nie są szkodliwe. Natężenie światła nie jest na tyle wysokie, aby mogło negatywnie wpłynąć na paznokcie, skórę i inne tkanki dłoni. Manicure hybrydowy utrzymuje się nawet do 3 tygodni, o ile odpowiednio dbamy o dłonie. Nie narażamy więc swoich dłoni na częsty kontakt z lampami.

Zobacz również: Manicure hybrydowy – krok po kroku.

Manicure hybrydowy – przeciwwskazania

Do głównych przeciwwskazań do wykonania manicure hybrydowego zalicza się następujące schorzenia:

  • choroby skóry – bakteryjne, wirusowe, grzybica;
  • łuszczyca skóry i paznokci;
  • stany alergiczne, nadwrażliwość na składniki preparatów wykorzystywanych do stylizacji;
  • stany zapalne skóry;
  • oparzenia dłoni;
  • pęknięcia i uszkodzenia płytki paznokci;
  • świeże blizny na dłoniach;
  • drożdżyca skóry.

Stylizację paznokci za pomocą lakierów hybrydowych wykonuje się na zdrowych, zadbanych paznokciach. Przed wykonaniem manicure należy więc najpierw o nie zadbać. Warto wyleczyć wszelkie choroby paznokci i skóry dłoni. Gdy płytka paznokcia jest bardzo zniszczona należy zdecydować się na pielęgnację paznokci olejkami roślinnymi czy specjalnymi preparatami.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Sobolewska E., Godlewska R., Michalski J., Praktyczna kosmetologia krok po kroku. Dłonie i paznokcie, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020.
  2. Kołodziejczak A., Kosmetologia, tom 1, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2019.
  3. Górska A., Graboś A., Kozar D., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *