Woda gazowana w pielęgnacji skóry

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Woda gazowana w pielęgnacji skóry jest doceniana od dawna, w szczególności przez mieszkanki Japonii. Ciekawostką jest fakt, że na japońskim rynku kosmetycznym składnik ten można spotkać w różnego rodzaju preparatach, poczynając od maseczek do twarzy, kończąc na szamponach do włosów.

Woda gazowana w pielęgnacji skóry

Woda gazowana w pielęgnacji skóry – dlaczego warto ją stosować?

Oto główne zalety stosowania wody gazowanej w pielęgnacji skóry.

1. Zapewnia sprężystość.

Mycie twarzy wodą gazowaną gwarantuje utrzymanie silnych komórek znajdujących się pomiędzy włóknami kolagenowymi.

2. Dotlenia skórę.

Dwutlenek węgla obecny w wodzie gazowanej powoduje dostarczanie tlenu komórkom skóry, dzięki czemu stosowanie jej w codziennej pielęgnacji zapobiega powstawaniu obrzęków.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

3. Oczyszcza pory skórne.

Działanie wody gazowanej można porównać do szczoteczki, która ruchem wymiatającym usuwa z porów skóry wszelkie zanieczyszczenia. Ponadto, dzięki jej regularnemu stosowaniu jesteśmy w stanie pozbyć się nadmiaru sebum, który w szczególności doskwiera cerze tłustej i cerze mieszanej.

4. Stymuluje krążenie krwi.

Bąbelki obecne w wodzie gazowanej pobudzają procesy wewnętrzne skóry. Mowa tu między innymi o stymulacji krążenia krwi, które z kolei przekłada się na lepsze jej odżywienie i ogólną poprawę wyglądu.

5. Odświeża skórę.

Regularne stosowanie wody gazowanej w pielęgnacji skóry rozjaśnia cerę, jednocześnie powodując, że staje się ona promienna i wypoczęta.

Jak stosować wodę gazowaną w pielęgnacji skóry?

Wodę gazowaną należy zmieszać z wodą z kranu lub wodą wcześniej przegotowaną w proporcjach 1:1 w niedużej misce. Następnie należy zanurzyć w niej twarz na kilka sekund. Po upływie tego czasu skórę należy osuszyć, a zabieg powtarzać 1-2 razy w tygodniu. W przypadku cery wrażliwej procedurę warto przeprowadzać ze zwiększoną ilością wody niegazowej.

Podsumowanie

Woda gazowana to źródło minerałów, dzięki czemu zapewnia skórze intensywne odżywienie, nawilżenie, a także odmłodzenie. Dodatkowo wpływa na jędrność i elastyczność. Obecne w wodzie bąbelki wykazują podobnie działanie do peelingu, pozbywając się martwych komórek naskórka oraz oczyszczając dogłębnie pory. Woda gazowana również dotlenia komórki skóry, przez co zapobiega obrzękom, szczególnie w miejscach wrażliwych, do których należą okolice oczu.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *