Wizaż a makijaż permanentny

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Wizaż a makijaż permanentny to bardzo zbliżone do siebie kierunki, lecz wymagają innych zdolności manualnych. Widoczne są tu jednak podobieństwa. Specjalista w dziedzinie makijażu permanentnego podobnie jak wizażysta powinien znać odpowiednie klasyczne proporcje oraz kształty twarzy, a także zdawać sobie sprawę czym jest harmonia oraz dobór właściwej kolorystyki.

Wizaż a makijaż permanentny

Makijaż (wizaż)

Makijażysta (wizażysta) odpowiedzialny jest za artystyczne ozdabianie twarzy według najnowszych trendów. Makijaż może wykazywać różną formę w zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć. Należy podkreślić, że w makijażu należy bardzo dokładnie dobierać odcienie kosmetyków kolorowych. Wszystko dlatego, że twarz stanowi naszą wizytówkę, zaś makijaż odzwierciedla nasze podejście do panującej mody oraz wyobrażenie o samym sobie.

Obecne trendy makijażu wskazują na tzw. makijaż całościowy. Taki makijaż wykonany przez profesjonalistę dostosowany jest odpowiednio do wnętrza klientki, a także do tzw. jej zewnętrznych obszarów zwiększając jej pewność siebie oraz nadając większe poczucie komfortu.

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny to makijaż o charakterze trwałym. Specjalista w tym zakresie musi posiadać zdolność zrozumienia lub wyjaśnienia klientce różnic pomiędzy makijażem ozdobnym, a makijażem permanentnym.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Warto podkreślić, że makijaż permanentny stanowi istotny element codziennego wyglądu. W związku z tym jeśli konieczne jest wykonanie tego rodzaju zabiegu istotne jest odpowiednie dobranie kształtu, proporcji oraz odcieni kolorów. W makijażu permanentnym powinny więc dominować barwy neutralne.

Główne założenia makijażu

Wyróżnia się kilka kryteriów, według których ocenia się klientkę. Należy do nich:

  • wiek;
  • ogólny styl;
  • cel makijażu;
  • kształt twarzy;
  • rysy twarzy;
  • typ oraz kolor skóry;
  • koloryt.

1. Wiek.

Wiek to czynnik, który z upływem czasu zmienia gust każdej osoby. Etap młodości kojarzy się zwykle z jasnymi kolorami. Z kolei osobom starszym nie jest polecane korzystanie z odcieni jasnych oraz neutralnych, a także takich, które będą podkreślać kontrast. Specjaliści w makijażu muszą wiedzieć, że im jaśniejsza skóra tym bardziej idealny musi być kształt brwi czy ust. Każdy mankament skóry, defekt, asymetria, zmarszczki lub opadające kąciki stają się wówczas jeszcze bardziej widoczne. Celem specjalisty od makijażu permanentnego jest więc pozbycie się asymetrii niektórych części twarzy, a także zmian skóry związanych z wiekiem.

2. Styl.

Styl kobiety warunkuje jej styl życia, a także rodzaj wykonywanej pracy. W połączenie obu tych czynników należy wliczyć ubiór, preferowane kolory, akcesoria czy sposób zachowywania się. Wszystkie te aspekty są istotne w celu zrozumienia potrzeb klientki.

3. Kształt.

Kształt należy do jednych z najważniejszych elementów makijażu. Głównym jego założeniem jest wyrażanie emocji. Ponadto daje możliwość również wyrażenia większej ekspresji. Warto podkreślić, że w przypadku źle dobranego kształtu twarz klientki może nabrać złego wręcz groźnego lub zdziwionego wyrazu.

4. Kolor.

To kolejny ważny czynnik właściwie wykonanego makijażu. Połączenie odpowiedniego kształtu z jednocześnie właściwym kolorem warunkuje prawidłowe wykonanie makijażu. Makijaż permanentny powinien wykazywać naturalny charakter. Wszystko dlatego, że będzie współistniał z naturalnym odcieniem skóry przez wiele miesięcy.

Bibliografia

  1. Stanisławka Ż., Kosmetologia estetyczna, Wizaż a makijaż permanentny, zrozumieć makijaż permanentny, 6/2017.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *