Trwała na rzęsy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Trwała na rzęsy to rodzaj zabiegu pielęgnacyjnego w obrębie oczu, który nie cieszy się jeszcze tak dużą popularnością, a mimo to wyrasta na konkurencję dla tradycyjnej zalotki, która również służy podkręceniu ich struktury.

Trwała na rzęsy

Czym jest trwała na rzęsy?

Trwała na rzęsy to zabieg, który dedykowany jest kobietom niezadowolonym z prostych, a także krótkich rzęs. Jego celem jest dokładnie to samo, co zapewnia trwała ondulacja włosów na głowie, a więc trwałe podkręcenie ich struktury. Efekt trwałej na rzęsach widoczny jest przez okres 8 tygodni, a ich ogólny wygląd można dodatkowo podkreślać stosując tradycyjną hennę.

Trwała na rzęsy – krok po kroku

Zanim zdecydujemy się wykonać zabieg trwałej na rzęsach warto wiedzieć jak się do niego przygotować. Przed wizytą w gabinecie kosmetycznym należy:

  • zdjąć soczewki kontaktowe, w celu uniknięcia podrażnienia gałki ocznej;
  • zmyć makijaż z oczu (dokładnie oczyścić rzęsy z tuszu).

Rozpoczynając całą procedurę kosmetolog powinien dobrać odpowiednią długość wałka do długości rzęs. Istnieje zasada – im rzęsy są dłuższe tym wybieramy większy wałeczek. W zabiegu trwałej na rzęsy istnieje możliwość wyboru rozmiaru wałeczka. Istnieje rozmiar:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • S – przeznaczony do rzęs krótkich;
  • M – dla średnich rozmiarów rzęs;
  • L – dla rzęs długich.

Zanim wałeczek zostanie właściwie dopasowany kosmetolog nakłada na włoski specjalny preparat. Kolejnym krokiem jest nałożenie na nie wałeczka i dociskanie ich za pomocą drewnianego patyczka. Osoba, która poddawana jest zabiegowi powinna mieć zamknięte oczy.

Kolejnym etapem jest aplikacja na rzęsy dwóch żeli, gdzie pierwszy z nich ma na celu zmianę struktury rzęs, a także otworzenia łusek włosa. Nakłada się go na całą długość włosków i odczekuje 10 minut, aż preparat cały się wchłonie. Następnie nakłada się drugi żel, którego zadaniem jest utrwalenie włosa oraz zamknięcie jego struktury. W tym przypadku również odczekujemy 10 min. Ostatnim krokiem jest usunięcie wałeczka z pod rzęs.

Trwała rzęs a skutki uboczne

Mimo że zabieg trwałej na rzęsy uznawany jest za bezpieczny, a także skuteczny, nie zaleca się go jednak kobietom, które posiadają bardzo delikatne włoski, ponieważ intensywność preparatów może uszkodzić ich strukturę. Ponadto warto zrezygnować z zabiegu jeśli posiadamy wrażliwą skórę wokół oczu lub jeśli wykazujemy tendencję do alergii na jakiekolwiek składniki kosmetyków. W przeciwnym razie może dojść do podrażnienia całej okolicy oczu.

Przeciwwskazania

  • alergie na składniki aktywne preparatów;
  • stany zapalne okolicy oczu;
  • zabieg okulistyczny wykonywany w ostatnim czasie.

Trwała na rzęsy – dla kogo?

Zabieg w szczególności zalecany jest paniom, które uprawiają sporty np. pływanie, a także tym korzystającym z soczewek kontaktowych.

Ile kosztuje trwała na rzęsy?

Tak jak w przypadku każdego zabiegu, jego cena uwarunkowana od tego w jakim gabinecie go wykonamy. Mimo wszystko jego koszt waha się w granicach 50-80 zł. Bardzo często trwała na rzęsy łączona jest z henną brwi, gdzie cena zabiegu wzrosnąć może do 100 zł.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

3 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *