Szczotkowanie ciała na sucho – na czym polega?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Szczotkowanie ciała na sucho to zabieg szybki, tani i skuteczny. Już kilkukrotne jego zastosowanie pozwala odczuć różnicę w postaci poprawy jakości skóry oraz lepszego samopoczucia. Na czym dokładnie polega oraz jakie efekty przynosi?

Szczotkowanie ciała na sucho - na czym polega?

Szczotkowanie ciała na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho to zabieg wbrew pozorom przynoszący wiele korzyści. To pewnego rodzaju masaż, który wywodzi się z Azji. Jest bardzo popularny w tradycyjnej medycynie chińskiej oraz hinduskiej ajurwedzie. Powszechnie uważa się, że tego rodzaju zabieg powoduje usuwanie złogów energetycznych powstających w ciele człowieka, które oddziałują zarówno na fizyczną jak i psychiczną sferę ludzkiego organizmu.

Dawniej masaż ten wykonywano przy użyciu wysuszonych części traw, a także innych roślin. Dziś jednak zastąpiono je specjalnymi szczotkami, które dostępne są w różnych rodzajach.

Na czym polega szczotkowanie na sucho?

Na początku należy zaznaczyć, że w każdym rodzaju masażu bardzo ważna jest technika jego wykonywania. Istotna jest również intensywność oraz kierunek ruchów. Powinny być one długie i wykonywane w stronę dosercową. Początkowo masaż może wydawać się mało przyjemny. W związku z tym warto rozpoczynać go ruchami delikatnymi, o mniejszej intensywności tak, aby przyzwyczaić skórę do nowych odczuć.

  • Masaż zwykle rozpoczyna się od kończyny górnej – palców, wnętrza dłoni, następnie nadgarstków przechodząc na zewnętrzną stronę ręki i kierując się w stronę barków.
  • Kolejnym etapem jest szczotkowanie kończyn dolnych. Posuwistym ruchem szczotkuje się zewnętrzną, a następnie wewnętrzną stronę stóp, płynnie przechodząc na okolicę podudzia oraz uda.
  • Brzuch i klatka piersiowa to następne okolice ciała. Ze względu na zwiększoną w tych miejscach wrażliwość, ruchy zaleca się wykonywać ze mniejszą intensywnością.
  • Przy masażu pleców warto o pomoc poprosić partnera. Ruchy powinny być skierowane od lędźwi ku górze.
  • Stawy oraz miejsca, w których znajdują się węzły chłonne masuje się delikatnie, używając ruchów okrężnych.
  • Szczotkowanie ciała nie powinno być wykonywane w miejscach, w których skóra jest uszkodzona, występują otwarte rany, stany zapalne bądź żylaki.

Zobacz również: Jak wykonać masaż?

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Cały masaż nie powinien przekraczać 10 minut. Niewskazane jest przedłużanie określonego czasu masażu, ponieważ może to spowodować przyzwyczajenie się skóry do bodźców i tym samym zmniejszenie efektów zabiegu.

Przygotowanie skóry do suchego szczotkowania

Szczotkowanie ciała na sucho nie jest zabiegiem czasochłonnym, ani niepochłaniającym dużych nakładów finansowych. Do wykonania tego rodzaju pielęgnacji ciała potrzebna jest jedynie drewniana szczotka z naturalnym włosiem, która dostępna jest w drogeriach oraz sklepach z produktami ekologicznymi.

Skóra do zabiegu musi być oczyszczona. Nie może znajdować się na niej żaden balsam ani olejek. Po wykonaniu masażu naskórek przygotowany jest na przyjęcie składników aktywnych kosmetyków w postaci balsamu lub masła nawilżającego. Wskazane jest wykonywanie masażu rano, w celu zyskania większej ilości energii.

Dlaczego warto wykonywać ten zabieg?

Regularne szczotkowanie ciała na sucho przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim poprawę wyglądu skóry oraz samopoczucia. Zauważalne jest jej odmłodzenie, poprawa jędrności, elastyczności oraz kolorytu. Dodatkowo widocznie zostaje zmniejszony cellulit.

Tego rodzaju zabieg wpływa również na oczyszczenie organizmu. Dzięki wykonywaniu masażu wyraźnie zostaje pobudzone krążenie krwi oraz limfy, które powodują usunięcie z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii. W wyniku szczotkowania złuszczeniu ulega martwy naskórek, co pozwala oczyścić powierzchnię skóry, jednocześnie sprzyjając jej odnowie. Skóra pozbawiona zalegających na jej powierzchni komórek rogowych w szybszym tempie wchłania związki aktywne z aplikowanych kosmetyków. Dodatkowo odblokowane zostają pory, które przywracają możliwość właściwego oddychania skórze.

Wschodnia medycyna zakłada, że masaż jakim jest szczotkowanie ciała na sucho odblokowuje przepływ energii w organizmie. To z kolei pobudza funkcję organów wewnętrznych, a także chroni przed zmęczeniem, a nawet depresją.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *