Szczoteczka do twarzy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Szczoteczka do twarzy staje się coraz bardziej znanym i lubianym sposobem pielęgnacji skóry. Nic w tym dziwnego. Dokładne oczyszczanie, a co za tym idzie staranny demakijaż powoduje, że skóra zyskuje blask, a składniki aktywne kremów bez ograniczeń wnikają w jej głębokie warstwy.

Szczoteczka do twarzy

Szczoteczka do twarzy

Szczoteczka do twarzy to coraz bardziej popularny gadżet w damskiej kosmetyczce. Oczyszczanie skóry taką metodą pozwala nie tylko dokładnie wykonać demakijaż twarzy, ale również pobudza krążenie krwi, złuszcza martwy naskórek oraz odblokowuje pory. Dzięki temu składniki aktywne kosmetyków znacznie szybciej pochłaniane są przez skórę, zapewniając lepsze efekty odżywcze i nawilżające.

Zalety szczoteczki do twarzy

Korzystanie ze szczoteczki do twarzy niesie za sobą wiele korzyści. Tego rodzaju pielęgnacja zapewnia dokładne usunięcie makijażu, nadmiaru sebum oraz zanieczyszczeń, które pojawiły się na skórze podczas całego dnia. Dzięki temu nie dochodzi do zatkania się porów, a co za tym idzie skóra nie wykazuje skłonności do wykwitów w postaci zaskórników czy zapalnych krost. Cera wygląda na zdrową i promienną. Ponadto korzystając ze szczoteczki zapewniamy skórze masaż, który wpływa na poprawę jej jędrności i elastyczności. Masaż twarzy pobudza również krążenie krwi, dzięki czemu skóra staje się dotleniona i odżywiona.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Wady szczoteczki do twarzy

Nie ma potwierdzonych informacji, co do trwałych efektów stosowania szczoteczek do twarzy. Należy podkreślić, że oddziałuje ona dość intensywnie, w związku z tym po pewnym czasie na skórze mogą pojawić się wykwity, będące efektem dogłębnego oczyszczenia cery. Wadą szczoteczek do twarzy może być również ich cena. Należy zaznaczyć, że tego rodzaju gadżet wiąże się z kosztem w granicach kilkuset złotych, nie zapominając również o wymianie jej główek, średnio co 3 miesiące.

Czy każdy może stosować szczoteczkę do twarzy?

Oczyszczanie skóry szczoteczką nie jest zalecane każdemu. Tego rodzaju pielęgnację powinny unikać osoby z:

Szczoteczka do twarzy – stosowanie

Przed zastosowaniem szczoteczki należy pamiętać o usunięciu makijażu oczu. Kolejnym krokiem jest zwilżenie twarzy i aplikacja na nią preparatu oczyszczającego (mleczko, żel do mycia twarzy). Następnie należy uruchomić szczoteczkę i wykonywać nią koliste ruchy po powierzchni naskórka. Ważne aby w trakcie oczyszczania skóry nie dociskać szczoteczki zbyt mocno do skóry, ponieważ osłabi to siłę jej ruchów, a w efekcie zmniejszy efektywność działania.

Oczyszczanie twarzy szczoteczką trwa zwykle około 1 minuty. Natomiast w przypadku skóry wrażliwej lub jeśli taką formę pielęgnacji skóry wykonujemy po raz pierwszy czas warto skrócić do 30 sekund.

Jak często stosować szczoteczkę do twarzy?

Jeśli skóra nie wykazuje skłonności do alergii oraz wykwitów skórnych wówczas szczoteczkę można stosować raz w tygodniu. Nie należy jednak korzystać z niej zbyt często, ponieważ może to doprowadzić do zaburzeń ze strony płaszcza hydrolipidowego skóry. Nadmierne stosowanie szczoteczki może spowodować podrażnienie naskórka oraz jego przesuszenie.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *