Serum do włosów – jak działa?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Serum do włosów, podobnie jak inne serum kosmetyczne, posiada wysoką zawartość składników aktywnych. Dzięki temu, określane jest jednym z najskuteczniejszych i najsilniej działających preparatów w ich pielęgnacji.

Serum do włosów - jak działa?

Czym jest serum do włosów?

Serum do włosów to kosmetyk, którego zadaniem jest zarówno pielęgnacja jak i stylizacja fryzury. Wykazuje właściwości nawilżające, osłaniające przed czynnikami zewnętrznymi, a także dyscyplinujące włosy do odpowiedniego układania się. Serum to inaczej koncentrat, który zawiera skondensowane substancje aktywne o wysokim stężeniu, silniejszym niż inne kosmetyki. W jego składzie można znaleźć m.in. oleje roślinne, keratynę, kolagen, ceramidy czy wyciągi ziołowe. Kosmetyk ten występuje głównie w formie olejku, rzadko w postaci żelu lub płynu.

Działanie serum do włosów

Istotą działania serum do włosów jest wnikanie bezpośrednio w strukturę włosa, co nie tylko skraca czas działania prozdrowotnych substancji, ale również zwiększa ich skuteczność. Dodatkową cechą serum są jego właściwości nawilżające, wygładzające oraz odżywcze.

Dzięki tak szerokiemu spektrum działania, serum do włosów powinny stosować wszyscy, którzy posiadają włosy długie lub półdługie, w celu wygładzenia ich końcówek podatnych na zniszczenia. Cenną wskazówką jest tu fakt, że preparat ten stosuje się na włosy mokre lub suche w sposób dość oszczędny, ze względu na jego wysoką wydajność. Kosmetyk nanosi się na dłonie, a następnie ruchem głaszczącym wmasowuje we włosy. Preparat służy również do stylizacji fryzur. Stosowany na suche włosy, nadaje im blasku oraz odpowiedniego ułożenia.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Właściwości serum do włosów

Do głównych właściwości pielęgnacyjnych serum należy:

  • ochrona struktury włosów przed uszkodzeniem;
  • intensywne nawilżanie;
  • silne wygładzanie;
  • dodawanie blasku;
  • odbudowa i regeneracja;
  • zapobieganie rozdwajaniu się końcówek;
  • zapobieganie puszeniu się;
  • zwiększanie podatności na układanie się.

Zobacz również: Puszące się włosy – sprawdzone sposoby.

Jak często należy stosować serum do włosów?

W większości przypadków jest to kwestia indywidualna. Podobnie jest ze sposobem jego nakładania, który zależny jest od rodzaju skóry oraz włosów. Zwykle jednak poleca się, aby serum stosować raz w tygodniu, zaraz po dokładnym umyciu głowy. Ważne, aby kosmetyk aplikować w niewielkich ilościach, ponieważ jest on bardzo wydajny. Swoją dawkę należy więc właściwie dobrać do objętości włosów, ich długości oraz porowatości. Zbyt duża ilość serum na włosach może spowodować przetłuszczanie się skóry głowy oraz obciążać pasemka.

Jak odpowiednio wybierać serum do włosów?

Podczas zakupu serum warto zwracać szczególną uwagę na jego skład. To właśnie ten element świadczy o wysokiej jakości kosmetyku. Im większa ilość silikonów oraz alkoholi, tym w większym stopniu kosmetyk będzie wysuszać pasemka.

Decydując się więc na jego zakup należy być świadomym, że tego rodzaju preparaty przede wszystkim poprawiają wygląd w sposób powierzchowny. Oznacza to, że usuwa się je z włosów już po jednym myciu. Dobrej jakości serum powinno zawierać w składzie jak największą ilość składników aktywnych, które będą w stanie odżywić włosy w sposób dogłębny.

Olejowanie włosów czy serum?

Powszechnie uważa się, że oleje do włosów to „serum stworzone przez naturę”, w związku z tym stanowią doskonałe rozwiązanie na wszelkie problemy dotyczące włosów. Ponadto skład olejów sprawia, że nadają się one do stosowania bezpośrednio na skórę głowy, co oznacza, że nie tylko poprawiają kondycję włosów, ale również zapobiegają jej różnym defektom kosmetycznym czy działaniu czynników chorobotwórczych. Olejowanie włosów pełni również funkcję ochronną przed ingerencją czynników mechanicznych (takich jak zbyt mocne pocieranie włosów ręcznikiem czy intensywne czesanie). Wszystko to sprawia, że olejowanie włosów stanowi bardziej wartościową pielęgnację włosów niż popularne serum.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *