Serum do paznokci – jak działa?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Serum do paznokci stanowi niekiedy jedyne wyjście, aby móc poprawić kondycję płytki paznokciowej. Wiele codziennych czynności, do których zalicza się jej malowanie, zmywanie, kontakt z detergentami oraz ciągłe moczenie dłoni, negatywnie wpływa na stan oraz wygląd zewnętrzny paznokci. Na szczęście na pomoc przychodzą skoncentrowane kosmetyki o działaniu silnie regenerującym i odżywczym.

Serum do paznokci - jak działa?

Warunkiem estetycznego wyglądu paznokci jest ich zdrowa kondycja. Serum do paznokci w wyraźny sposób może wpłynąć na ich stan oraz wygląd zewnętrzny. Jego zadaniem jest wzmocnienie, odżywienie, nadanie połysku cienkim, słabym i matowym paznokciom.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Serum do paznokci – jak działa?

Warto zaznaczyć, że na rynku istnieje szeroki wybór kosmetyków pielęgnacyjnych do paznokci, w tym również serum. Decydując się na zakup warto kierować się szczególnie jego składem. Powinien zawierać między innymi w wapń oraz keratynę.

Ponadto wzrost płytki paznokciowej zwiększają ceramidy, krzemionka oraz żelazo. Cennym składnikiem kosmetyków przeznaczonych do paznokci jest również witamina E, witamina C oraz witamina B7. Serum zawierające wyżej wymienione związki wykazuje działanie odżywcze i nawilżające. Jego regularne stosowanie zapewni płytce naturalny, zdrowy wygląd. Stanie się również bardziej błyszcząca i gładka.

Dodatkowym celem jakie spełnia serum jest ochrona płytki paznokciowej przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, w tym również promieniowania UV. Działa nawilżająco na wały paznokciowe otaczające płytkę, zapobiegając utracie ich wilgoci oraz powstawaniu nieestetycznych zadziorków.

Inne działania i właściwości serum:

  • szybko się wchłania;
  • łatwo się aplikuje;
  • zapobiega łamaniu się płytki paznokciowej;
  • zwiększa połysk i wygładza powierzchnię paznokcia;
  • kompleksowo pielęgnuje i chroni dłonie.

Podsumowanie

Wysoka zawartość składników odżywczych jaka znajduje się w kosmetykach typu serum sprawia, że paznokcie odzyskują swoją elastyczność, stają się gładkie i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Serum to kosmetyk zawierający również składniki pozwalające zniwelować przebarwienia z płytki paznokciowej, a witaminy w nim obecne zapewniają odżywienie i zdrowy wygląd.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *