Retinol w profilaktyce przeciwstarzeniowej

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Retinol w profilaktyce przeciwstarzeniowej stanowi obecnie jeden z najbardziej skutecznych sposobów odmładzających. Dzięki jego zastosowaniu w szybki i małoinwazyjny sposób można poprawić jakość skóry zarówno na twarzy jak i całym ciele.

Retinol w profilaktyce przeciwstarzeniowej

Retinol w profilaktyce przeciwstarzeniowej

Skóra dojrzała, a także która ukończyła 26 rok życia wymaga szczególnej pielęgnacji. Oznacza to, że preparaty skierowne na tego rodzaju cerę muszą być odpowiednio dostosowane. Zwykle są to kosmetyki na bazie witaminy A (retinolu) oraz jej pochodnych czyli kwasu retinowego, retinalu oraz estry: octan retinolu, palmitynian retinylu, a także propionian retinylu. Należy podkreślić, że związki te nie powodują żadnych skutków ubocznych. Przez to, że są dobrze rozpuszczalne w tłuszczach skutecznie przenikają do warstw naskórka, skóry właściwiej oraz tkanki podskórnej. Związki te przyczyniają się do aktywacji procesu wzrostu oraz ilości fibroblastów, a także normalizacji procesu keratynizacji.

Oznacza to, że retinol stymuluje naturalną odbudowę tkanki. Już jego 0,1% stężenie w kosmetykach wpływa na podziały komórkowe w naskórku, ogranicza przeznaskórkową utratę wody, a także wzmacnia i wygładza skórę.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Kosmetyki z dodatkiem retinolu skutecznie pozbywają się nie tylko zmian związanych z procesem fizjologicznego starzenia się, ale również spowodowanymi czynnikami zewnętrznymi. Produkty tego rodzaju przyczyniają się do eliminacji wadliwych włókien elastynowych, pobudzają syntezę kolagenu, zwłaszcza typu VII. Tworzy on połączenia między warstwą podstawną naskórka, a skórą właściwą, co zapobiega powstawaniu zagłębień.

Wskazówka

Wygładzenie powierzchni cery w większym stopniu zauważalne jest w połączeniu retinolu z kwasem hialuronowym.

Warto podkreślić, że zarówno witamina A jak i jej pochodne uczestniczą w prawidłowym rozkładzie melaniny w obrębie skóry. W ten sposób zmniejszają widoczność przebarwień spowodowanych fizjologicznym upływem lat.

Podsumowanie

Preparaty kosmetyczne zawierające witaminę A lub jej pochodne należą do produktów o istotnym znaczeniu odmładzającym. Warto podkreślić, że pełnią ważne funkcje w pielęgnacji cery dojrzałej, trądzikowej oraz osób borykających się z defektami skóry w postaci przebarwień.

Bibliografia

  1.  Leśny J., Nyćkowiak J., Badania i Rozwój Młodych Naukowców w Polsce, Choroby, Poznań, 2017.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *