Puszące się włosy – sprawdzone sposoby

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Puszące się włosy to problem dotyczący wielu kobiet, szczególnie tych, które posiadają włosy suche i kręcone. Często oprócz genetycznych czynników warunkujących posiadanie tego rodzaju włosów za problem puszenia się odpowiedzialna jest niewłaściwa pielęgnacja, a także częsta stylizacja włosów, w której wykorzystuje się działanie wysokiej temperatury.

Puszące się włosy - sprawdzone sposoby

Przyczyny puszenia się włosów

Puszące się włosy mogą pojawić na skutek wielu czynników. Do najczęstszych zalicza się wysuszenie włosów (odwodnienie kory włosa) oraz uszkodzenia ich struktury (łusek). Najczęściej wynikają z nieprawidłowej pielęgnacji (stosowanie suszarki, prostownicy, a także źle dobranych kosmetyków), a także działania czynników zewnętrznych tj. silny wiatr, intensywne słońce czy mróz.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Włosy, które przez długi czas poddawane są działaniu m.in. wysokiej temperatury, zaczynają wykazywać braki w nawilżeniu, przez co początkowo tracą blask, następnie stają się suche, a na następnie zaczynają się puszyć bez względu w jaki sposób się je pielęgnuje i stylizuje. Łuski włosa nie przylegają ściśle do kory, pasemka stają się szorstkie, matowe i plączą się.

Co jeszcze sprzyja puszeniu się włosów?

  • jakość włosa: cienkie, kręcone, wysokoporowate;
  • stan włosa: suche i zniszczone;
  • warunki atmosferyczne: gdy wzrasta wilgotność powietrza włosy stają się bardziej niesforne;
  • niewłaściwa pielęgnacja: częste farbowanie, duże ilości preparatów do stylizacji itp.

Sprawdzone sposoby na puszące się włosy

1. Mycie.

Do mycia puszących się włosów warto stosować szampony o właściwościach wygładzających i nawilżających. Preparat należy za każdym razem dokładnie spłukiwać ciepłą wodą, z kolei ostatnie powinno być wykonane zimnym strumieniem wody. Po umyciu włosów warto zastosować tzw. odżywkę bez spłukiwania, w postaci kremu. Preparat ten sprawi, że włosy zostaną lekko obciążane i nie będą się puszyć. Istotne jest również to, aby kobiety o włosach prostych wybierały kosmetyki z formułą anti-frizz. Z kolei o włosach kręconych lub falowanych te, które będą podkreślać skręt włosa. Jeśli chodzi o suszenie włosów warto korzystać z suszarek, które wyposażone są w funkcję suszenia chłodnym powietrzem oraz jonizacji. W stylizacji włosów puszących się warto również zrezygnować z prostownicy, która jak się okazuje, nie do końca stanowi dobre rozwiązanie w opanowaniu puszących się włosów.

2. Nawilżanie na puszące się włosy.

Sprawdzonym sposobem na opanowanie puszących się włosów jest pielęgnacja olejkami. Szczególnie zaleca się te naturalne tj. olej kokosowy, olej arganowy, olej rycynowy. Warto wspomnieć również o jedwabiu, który bardzo dobrze wpływa na wygładzenie struktury włosa. Preparaty tego typu warto stosować jedynie na końcówki włosów. W przeciwnym razie włosy będą wyglądać nieświeżo i sprawiać wrażenie przetłuszczonych.

3. Maseczki na puszące się włosy.

W pielęgnacji włosów warto korzystać z produktów pod postacią maseczek. Można wykonać ją samodzielnie w domu lub skorzystać z usług w salonie fryzjerskim. W tych domowych zaleca się wykorzystać oliwę z oliwek, olej rycynowy, naftę kosmetyczna czy żółtka jaj.

4. Inne.

  • włosy należy spłukiwać chłodną wodą, co sprawi, że łuski włosów zamkną się oraz wygładzą się ich pasma;
  • nie zaleca się myć włosów zbyt często, aby nie powodować ich przesuszenia;
  • warto dawać włosom samodzielnie się wysuszyć. Jeśli natomiast nie ma takiej możliwości zaleca się korzystać z suszarki, która wyposażona jest w chłodny nawiew oraz funkcję jonizacji;
  • włosy podczas rozczesywania należy traktować delikatnie stosując szczotkę wykonaną z naturalnego włosia, a podczas osuszania nie szarpać ich frotowym ręcznikiem;
  • jeśli prostowanie włosów to konieczność warto wybierać urządzenie z wbudowaną funkcją jonizacji oraz z ceramiczną lub turmalinową płytką.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *