Pudrowe brwi

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Pudrowe brwi to obecnie najnowsza metoda poprawy ich wyglądu. Technika wykonania pudrowych brwi zapewnia efekt ich lekkości oraz subtelności makijażu permanentnego, którego celem jest delikatnie podkreślenie łuku brwiowego.

Pudrowe brwi

Pudrowe brwi

Pudrowe brwi z języka angielskiego powder eyebrows zapewniają efekt lekkich brwi. Na rezultat ten składa się również technika ombre, która stosowana jest u nasady brwi oraz przy rozproszonej krawędzi górnej. Pudrowe brwi mogą być również wykonane techniką pełnego makijażu permanentnego, który nadaje efekt subtelnego makijażu podkreślającego cały łuk brwiowy.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Technika zabiegu

Zabieg pudrowych brwi obejmuje kilka ważnych kroków:

  • zaznaczenie od końcówki ruchem posuwisto zwrotnym krawędzi dolnej brwi;
  • zaznaczenie całego kształtu brwi ruchem wahadłowym lub wymiatającym od krawędzi dolnej do krawędzi górnej;
  • aplikacja pigmentu na powierzchni skóry brwi po stronie lewej, a następnie wykonanie czynności po stronie prawej;
  • po usunięciu nadmiaru pigmentu oraz ewentualnego znieczulenia stopniowe zwiększenie ilości barwnika od końcówki brwi do nasady.

Pigmentacja brwi pudrowych ma za zadanie zapewnić efekt lekkości. Zabieg polecany jest przede wszystkim osobom o nieregularnym kształcie brwi.

Zobacz również: Naturalna pigmentacja brwi.

Czynniki warunkujące efekt zabiegu

  • wiek – im starsza skóra tym praca podczas zabiegu powinna być delikatniejsza, mniej agresywna i płytsza. Skóra kobiet dojrzałych jest znacznie bardziej wrażliwa i cienka;
  • rodzaj skóry – rezultat tzw. pikseli nie jest możliwy do uzyskania przy każdej skórze. Zupełnie inaczej będzie reagować cera tłusta. W takiej sytuacji efekt rozpylenia pigmentu wydaje się mniejszy. Nie zmienia to jednak faktu, że po wygojeniu się skóry powinny być widoczne płynne przejścia barwnika.

Podsumowanie

W przypadku wykonywania brwi techniką trwałą należy pamiętać o odpowiednim doborze techniki do własnej urody. Stanowi to bowiem jeden z najważniejszych czynników warunkujący efekt własnych, spełnionych oczekiwań.

Bibliografia

  1. Ogrodnik J., Kosmetologia Estetyczna, Brwi pudrowe – jeden zabieg kilka nazw. Jak nie kupić kota w worku?, 2/2019.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *