Przygotowanie twarzy pod makijaż

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Przygotowanie twarzy pod makijaż jest bardzo ważne. Właściwa pielęgnacja cery tuż przed nałożeniem makijażu gwarantuje nie tylko jego dobrą prezencję, ale również dłuższe utrzymanie się na skórze. Jak więc odpowiednio zadbać o cerę tuż przed nałożeniem make-upu?

Przygotowanie twarzy pod makijaż

Przygotowanie twarzy pod makijaż

Zanim przystąpimy do makijażu twarzy należy zdefiniować jej kształt, wymiary, a także ewentualne niedoskonałości, aby wiedzieć jaki rodzaj kosmetyków użyć.

Aby właściwie scharakteryzować twarz należy wykonać tzw. podział pionowy. Polega on na poprowadzeniu linii prostej, która przechodzi przez centralne miejsce na czole, nosie oraz brodzie. Czynność ta pozwala nam wykryć asymetrię twarzy. Należy bowiem zaznaczyć, że nikt nie posiada równomiernych proporcji, natomiast wykonując makijaż można je skutecznie zakamuflować.

Aby osiągnąć efekt symetrii twarzy, należy rozpocząć od poprawy łuku brwiowego. Korekcja ich kształtu bazuje na nadaniu im właściwego konturu, długości oraz szerokości. Aby nadać im odpowiednią długość, należy linijkę przyłożyć u nasady skrzydełka nosa (punkt A) prowadząc w taki sposób, aby dotarła do zewnętrznego kącika oka (punkt C). Kolejną linię prostą określa się przez nasadę skrzydełka nosa (punkt A) oraz wewnętrzny kącik oka (punkt B). Należy zaznaczyć, że punkt B oraz punkt C określają odcinek idealnej długości łuku brwiowego. Najwyższy punkt uniesienia brwi (punkt D) powinien być zlokalizowany na linii prostej pionowej, która przechodzi przez środek tęczówki oka. Właściwy kształt brwi najlepiej nadać zaraz po ich zafarbowaniu (wykonaniu henny) korzystając z wosku lub pęsety.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Po nadaniu brwi odpowiedniego kształtu oraz długości należy przystąpić do tzw. poziomego podziału twarzy.

Wówczas twarz dzieli się na trzy części:

  • pierwsza – od granicy linii włosów do łuku brwiowego;
  • druga – od łuku brwiowego do skrzydełek nosa;
  • trzecia – od skrzydełek nosa do brody.

Podział twarzy jest właściwy jeśli wszystkie trzy części są sobie równe.

Po wykonaniu podziałów twarzy można wykonać również tzw. jej korektę. W związku z tym należy zaobserwować, które jej części warto uwydatnić, a które zatuszować. Korektę twarzy zwykle wykonuje się przy użyciu podkładu lub podkładu z miękką kredką. Dzięki niej zaznacza się miejsca na skórze, które należy rozjaśnić pokrywając cerę pudrem wykańczającym makijaż.

Przystępując do makijażu okolicy oka również należy zwrócić uwagę na ich kształt, a także określić kolor tęczówki oka i dobrać do niego odpowiednią tonację cieni do powiek.

Bibliografia

  1. Dylewska-Grzelakowska J., Kosmetyka Stosowana, Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 1999.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

3 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *