Profilaktyka przeciwzmarszczkowa

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa to jeden z kierunków zapobiegania procesom starzenia się skóry. Choć jego tempo jest kwestią indywidualną zwykle rozpoczyna się już po 20 roku życia. Jak więc dbać o cerę, aby jak najdłużej cieszyć się gładką skórą bez zmarszczek?

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa

Profilaktykę przeciwzmarszczkową należy rozpocząć już w momencie gdy na skórze nie są jeszcze widoczne żadne zmarszczki, a więc dokładnie w przedziale między 21 a 25 roku życia. Należy pamiętać, że sam krem przeciwzmarszczkowy nie będzie wystarczający. Istotne jest właściwe oczyszczanie skóry, a także nawilżanie jej zarówno od wewnątrz jak z zewnątrz. O czym należy pamiętać chcąc opóźnić proces starzenia się skóry?

W profilaktyce przeciwzmarszczkowej główną rolę odrywa:

  • nawilżanie skóry;
  • odpowiednia ilość snu;
  • właściwy skład kosmetyków;
  • zdrowa dieta;
  • właściwa pielęgnacja skóry.

1. Nawilżanie skóry.

Nawilżanie skóry odgrywa znaczącą rolę w utrzymywaniu jej prawidłowej kondycji. O taką pielęgnację zadba dobry krem nawilżający na dzień i na noc np. na bazie kwasu hialuronowego czy kolagenu. Oprócz nawilżania skóry z zewnątrz ważne jest również zapewnianie nawilżenia cery z zewnątrz. W tym celu należy pamiętać o spożywaniu odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia, które wynosi średnio 1,5 l.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jeśli oba te czynniki zostaną spełnione wówczas skóra będzie nawilżona na odpowiednim poziome, a co za tym idzie sprężysta i elastyczna.

2. Odpowiednia ilość snu.

Regularny i dobry sen pozytywnie wpływa na wygląd naszej skóry. Jego brak sprawia, że jesteśmy zmęczeni, a organizm produkuje dodatkową ilość kortyzolu, który niszczy komórki skóry. Podczas snu z kolei produkowany jest hormon wzrostu, który przekłada się na wzrost napięcia skóry.

3. Właściwy skład kosmetyków.

Decydując się na zakup kremu największą uwagę należy zwrócić na skład preparatu. Wyższa półka kosmetyku nie świadczy o wysokiej jakości produktu, ani o dobrym składzie, który będzie idealnie odpowiadał skórze. Czytajmy zatem etykiety kosmetyków. Dzięki temu jesteśmy w stanie właściwie dopasować preparat do rodzaju cery. Warto zwracać uwagę na hydroksykwasy. Składniki te usuwają martwe komórki naskórka z powierzchni skóry zapewniając jej gładkość oraz blask. Koenzym Q10 reguluje gospodarkę energetyczną komórek, a retinol działa przeciwbakteryjnie, przeciwzmarszczkowo oraz usuwa wolne rodniki. Ważną rolę jako składnik kosmetyków odrywa również kwas hialuronowy, który odpowiedzialny jest za utrzymanie połączeń między włóknami kolagenowymi i elastynowymi, wypełnia przestrzenie międzykomórkowe oraz wiąże wodę w naskórku.

4. Zdrowa dieta.

Zdrowa i dobrze zbilansowana dieta to klucz do tego, aby cera pozostała długo młoda, bez widocznych zmarszczek. Codzienne menu oparte na warzywach i owocach staje się lekkostrawne, dzięki czemu nie obciąża układu pokarmowego, a oprócz tego dostarcza skórze wielu składników odżywczych. Dla skóry bardzo istotna jest witamina A, C, E i K. Źródłem tych związków są m.in. żółtka jaj, szpinak, brokuły, jarmuż, acerola, papryka, truskawki, mięso, nabiał.

5. Właściwa pielęgnacja skóry.

W codziennej pielęgnacji skóry należy unikać mydła. Jego nadmierne stosowanie przyczynia się do suchości skóry, a to z kolei przekłada się na powstawanie zmarszczek. Do oczyszczania cery zaleca się natomiast płyn micelarny, który jest kosmetykiem delikatnym, nie wywołuje podrażnień. Warto również korzystać z nawilżających toników.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

3 Responses

  1. Realizuję chyba wszystkie punkty – być może dlatego właśnie wciąż pytają mnie w sklepach o dowód (a w tym roku świętowałam już swoją trzynastą 18stkę!:D)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *