Pielęgnacja włosów po 50-tce

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Pielęgnacja włosów po 50-tce przebiega nieco inaczej niż w przypadku osób młodych. Na szczęście istnieje wiele kosmetyków, które w dużym stopniu mogą pomóc przywrócić im właściwy wygląd.

Pielęgnacja włosów po 50-tce

Czy włosy się starzeją?

Zarówno skóra, paznokcie, jak i włosy podlegają procesowi starzenia się. Pierwsze oznaki degeneracyjne widoczne są już przed 30 rokiem życia. Następują jednak tak powoli, że ich skutki widoczne są dopiero po upływie kilku latach. W wyniku tych procesów stopniowo osłabia się aktywność genów, które warunkują powstawanie keratyny. Ponadto gruczoły łojowe produkują coraz mniejszą ilość sebum. Z tego powodu kosmyki stają się suche, a przez to kruche i łamliwe. Proces starzenia się wywołuje również zmniejszoną produkcję kolagenu, przez co automatycznie obniża się wydajność mieszków włosowych. Dodatkowo w trwającym procesie starzenia się dochodzą również błędy w codziennej pielęgnacji przez co czujemy, że włosy stają się cieńsze, suche i matowe.

Należy zaznaczyć, że procesu starzenia się włosów nie da się powstrzymać, ponieważ jest to proces fizjologiczny, który ściśle powiązany jest z gospodarką hormonalną. Można jednak go spowolnić, jednocześnie zapewniając włosom odpowiednią kondycję.

Pielęgnacja włosów po 50-tce

Przede wszystkim warto zadbać o domową pielęgnację włosów oraz dobrej jakości kosmetyki. Włosy dojrzałe potrzebują głównie keratyny oraz koenzymu Q10, które wpłyną na ich naturalną odbudowę. Pomocne będą również peptydy, aminokwasy, hydrolizat kolagenu, witamina E oraz olejki roślinne.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Mycie włosów powinno być wykonywane tak często jak tego wymagają, ponieważ nagromadzone sebum oraz inne zanieczyszczenia utrudniają skórze oddychanie i odżywianie mieszków włosowych. W tym wszystkim warto wziąć pod uwagę nie tylko częstotliwość mycia włosów, ale również odpowiednio dobrany szampon oraz technikę samego mycia.

W pielęgnacji włosów dojrzałych warto pamiętać również o ich odżywianiu stosując raz w tygodniu odpowiednio dobraną maskę. Warto jednak, aby nie nakładać jej u samej nasady oraz nie wcierać jej w skórę głowy, aby nie spowodować nadmiernej produkcji łoju.

W temacie pielęgnacji włosów warto również wziąć pod uwagę dietę, która wykazuje duży wpływ na stan naszych kosmyków. W związku z tym, należy wprowadzać do codziennego menu duże ilości witamin i minerałów, które ułatwią odbudowę struktury włosa. Należą do nich: witaminy z grupy B, żelazo, cynk, miedź, a także zioła jak np. skrzyp polny czy pokrzywa.

Oprócz domowej pielęgnacji włosów zaleca się korzystanie z profesjonalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii czy dermatologii. Mowa tu między innymi o mezoterapii igłowej, która polega na ostrzykiwaniu skóry głowy koktajlem witaminowym lub mineralnym, który dobierany jest według indywidualnych potrzeb klienta.

Podsumowanie

Pielęgnacja włosów po 50-tce nie należy do skomplikowanych, choć nieco różni się od tych wykonywanych u osób młodszych. Warto wykonywać ją w sposób regularny, ponieważ właśnie taka gwarantuje włosom nawilżenie, odżywienie oraz naturalny blask. Zaniedbanie włosów, zwłaszcza tych dojrzałych, przyczyni się do szybszego starzenia się, łamliwości i co najważniejsze zwiększy ryzyko ich wypadania.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *