Paznokcie akrylowe – jak je wykonać?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Paznokcie akrylowe to jedna z popularniejszych metod zdobienia i przedłużania paznokci. Stanowią formę ochrony dla delikatnych i łamliwych paznokci, a także gwarantują ich zadbany i naturalny wygląd.

Paznokcie akrylowe - jak je wykonać?

Paznokcie akrylowe – czym dokładnie są?

Paznokcie akrylowe to forma przedłużania naturalnej płytki paznokciowej oraz nadawania jej odpowiedniego kształtu przy pomocy akrylu. Występuje on w postaci proszku, który samoistnie się utwardza. Manicure akrylowy jest bardzo trwały i mocny. W związku z tym polecany jest osobom o słabych i łamliwych paznokciach.

Metoda akrylowa jest bezpieczna, jeśli wykonana jest w sposób profesjonalny. Zaletą paznokci akrylowych jest ich trwałość oraz odporność, nawet na urazy mechaniczne. Wadą z kolei jest samo wykonanie, ponieważ podczas zabiegu uwalnia się nieprzyjemny wręcz duszący zapach akrylu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Paznokcie akrylowe – krok po kroku

Przystępując do zabiegu wykonania paznokci akrylowych należy początkowo zdezynfekować dłonie klientki. Następnie odpowiednio je przygotować, poprzez zmatowienie paznokci pilnikiem oraz odsunięcie skórek. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie płytki paznokcia specjalnym do tego preparatem – cleanerem. Idąc dalej dopasowujemy tipsy do wymiaru naturalnych paznokci, a następnie naklejamy je przy użyciu specjalnie przeznaczonego do tego kleju.

Tipsy muszą być skrócone oraz posiadać odpowiedni kształt zalecony przez klientkę. Kolejnym krokiem jest nałożenie primera na naturalną płytkę paznokcia. Następnie przygotowujemy akryl oraz liquid w dwóch osobnych miseczkach i przechodzimy do głównej czynności. Pędzelek niewielkich rozmiarów moczymy w liquidzie, następnie w proszku akrylowym. Tworzymy z niego kształt kulki, którą nanosimy na paznokieć. Rozprowadzamy preparat na całej powierzchni paznokcia i odpowiednio formujemy. W przypadku gdy kształt paznokcia nie będzie idealny lub będzie zbyt gruby można go delikatnie spiłować pilnikiem i nadać właściwy kształt. Istotną informacją jest fakt, że pędzelek szybko należy umyć, ponieważ akryl szybko zastyga. Po całkowitym zastygnięciu akrylu pilnikiem należy nadać końcowy kształt paznokciom. Ostatnim krokiem jest malowanie paznokci.

Jaki akryl do paznokci wybrać?

Obecnie na rynku występuje wiele rodzajów akrylu. Bezbarwne oraz kolorowe (zwykle różowe lub perłowe) oraz bezwonne, wolnoschnące i szybkoschnące.

  • Akryl wolnoschnący dobrze sprawdza się u osób początkujących w tego rodzaju zabiegach lub dla pań wykonujących je w domu. Jak sama nazwa wskazuje akryl zasycha wolno, dlatego pozwala on na wygodne i dokładne rozprowadzenie produktu na płytce paznokcia. Jego dużą zaletą jest łatwe piłowanie i nadawanie kształtu.
  • Akryl szybkoschnący przeznaczony jest dla profesjonalistów oraz dla tych, którzy mają doświadczenie w tego typu zabiegach. Masa akrylowa w tym przypadku szybko schnie, w związku z tym należy szybko ją formować na powierzchni paznokcia.
  • Akryl bezwonny nie posiada duszącego zapachu. Cechuje się także dość długim czasem schnięcia.

Jak pielęgnować paznokcie akrylowe?

Paznokcie akrylowe należą do bardzo odpornych metod zdobienia paznokci. Jednak nie stanowią rozwiązania na stałe. Brak uwagi oraz pielęgnacji mogą spowodować pękanie i odpadanie akrylu. Dlatego warto pamiętać o kilku czynnościach, które wpłyną na wydłużenie trwałości tej metody:

  • nacieraj paznokcie i skórki oliwką;
  • podczas sprzątania zakładaj rękawiczki ochronne;
  • dokładnie osuszaj skórę dłoni po ich umyciu;
  • lakier zmywaj zmywaczem bez acetonu (aceton rozpuszcza akryl).

Jak zdjąć paznokcie akrylowe?

W celu zdjęcia paznokci akrylowych potrzebny jest przede wszystkim czysty aceton. Wlewamy go do naczynia, a następnie moczymy w nim paznokcie przez około 30 minut. W trakcie moczenia co pewien czas należy próbować podważać akryl drewnianym patyczkiem. Paznokcie akrylowe można również spiłować pilnikiem. Jednak jest to bardziej pracochłonne rozwiązanie oraz wymaga wyczucia i doświadczenia, aby nie uszkodzić naturalnej płytki.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

4 Responses

  1. Z lakierów do paznokci zrezygnowałam całkowicie już kilka lat temu, kiedy zauważyłam związek z podpuchnięciami pod oczami. Teraz stawiam raczej na naturalny look, chociaż czasami tęsknie spoglądam na kolorowe buteleczki 😉

  2. zrezygnowałam z akrylu na rzecz hybrydy i nie żałuję, jest szybko, sprawnie i na dodatek sama sobie ją wykonuję;)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *