Opadające piersi – czego warto unikać?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Opadające piersi to często pojawiający się defekt wśród kobiet. Problem ten przyczynia się do dużego dyskomfortu w codziennym funkcjonowaniu, a także negatywnie wpływa na samoocenę i akceptację własnego ciała.

Opadające piersi - czego warto unikać?

Opadające piersi – czego warto unikać?

Na proces opadających piersi wpływa wiele czynników. Należy do nich nie tylko fizjologiczny proces starzenia się skóry oraz całego organizmu, ale również styl życia jaki prowadzimy. Na wygląd kobiecego biustu wpływa zatem:

1. Palenie papierosów.

Palenie papierosów to nawyk, który negatywnie wpływa na cały organizm. Obecne w tytoniu metale ciężkie oraz inne toksyny przyczyniają się do szybszego starzenia się skóry. Znaczna część jej komórek ulega niszczeniu wywołanym przez wolne rodniki. W wyniku palenia papierosów dochodzi do znacznej utraty kolagenu oraz spowolnienia krążenia krwi, co przyczynia się do słabszego odżywiania komórek skóry oraz powstawania zmarszczek.

2. Źle dobrany biustonosz.

Należy podkreślić, że źle dobrany biustonosz może być przyczyną nie tylko defektu jakim są opadające piersi, ale również negatywnie wpływać na postawę ciała. Statystyki wskazują, że 80% kobiet nosi niewłaściwie dobrany biustonosz. W związku z tym decydując się na nowy zakup bielizny warto poprosić o pomoc sprzedawcę, który doradzi jej odpowiedni rozmiar oraz fason.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

3. Wahania wagi.

Nawet jednorazowy nagły spadek masy ciała może spowodować utratę elastyczności i jędrności skóry. Warto podkreślić, że gruczoł piersiowy składa się nie tylko z gruczołów, ale również tkanki tłuszczowej. Oznacza to, że utrata kilogramów może sprawić, że piersi staną się obwisłe.

4. Brak aktywności fizycznej.

Ruch w dowolnej formie zapewnia korzyści nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale również psychicznego. Warto jednak podkreślić, że zaniedbanie tej kwestii przyczynia się do utraty jędrności skóry, w tym również na piersiach. W związku z tym, aby zapewnić im odpowiedni wygląd oraz kondycję należy włączyć odpowiednie ćwiczenia, najlepiej pod okiem trenera.

Warto również zwrócić uwagę na utrzymywanie odpowiedniej postawy ciała, szczególnie podczas siedzenia oraz chodzenia. Proste plecy oraz ściągnięte łopatki zdecydowanie wpływają na poprawę wyglądu całej klatki piersiowej.

5. Nadmierne opalanie.

Nadmierne opalanie oraz korzystanie ze słońca bez ochrony UV powoduje szybką utratę kolagenu i elastyny ze skóry. Przyczynia się również do powstawania wolnych rodników oraz przebarwień. Skóra staje się wysuszona, przez co zwiększa się skłonność do pojawiania się zmarszczek.

Podsumowanie

Opadające piersi to efekt działania wielu czynników. Nie jest to jednak problem, któremu nie da się zapobiec lub zmniejszyć jego widoczność. W temacie tym bardzo istotna jest aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie, a także korzystanie z odpowiednio dobranej bielizny.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *