Ochrona skóry latem

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Ochrona skóry latem to ważny aspekt w utrzymaniu jej prawidłowej kondycji oraz wyglądu. Wszystko dlatego, że zarówno lato jak i zima to szczególnie wymagający czas dla cery, ze względu na panujące niekiedy, ekstremalne warunki pogodowe. Dlatego, zanim wybierzemy się na urlop warto odpowiednio przygotować skórę twarzy jak i całego ciała.

Ochrona skóry latem

Ochrona skóry latem

Latem skóra twarzy jak i całego ciała potrzebuje wyjątkowej ochrony. Wszytko dlatego, że w czasie słonecznych dni jest nieustannie narażona na działanie promieni słonecznych. Skutkiem tego jest nadmierne jej wysuszenie. W związku z tym bazą letniej pielęgnacji skóry jest stosowanie kosmetyków zawierających filtry UV.

W momencie gdy promienie słoneczne oddziałują na naszą skórę automatycznie staje się ona sucha, zmienia swoje zabarwienie, a także tworzy się grubsza warstwa rogowa naskórka. Zarówno promieniowanie UVA jak i UVB przenikają do wnętrza skóry wywierając modyfikacje w materiale genetycznym. Należą do nich m.in. poparzenia, fotostarzenie, zmiany nowotworowe czy niszczenie włókien kolagenowych. W związku z tym kosmetyki zawierające filtry UV powinno się stosować zarówno w czasie kąpieli słonecznych, ale również w codziennych kosmetykach pielęgnacyjnych i upiększających (kolorowych).

Wskazówka

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Im skóra jest bardziej wrażliwa i podatna na działanie czynników atmosferycznych, tym preparat powinien zawierać wyższy wskaźnik ochronny (protektor).

Gwarantują one lekką, delikatną opaleniznę, osłaniają skórę przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych oraz procesem starzenia się. Istotnym jest, aby produkty te były odporne na działanie wody, piasku, a także soli.

Ze względu na występowanie różnego rodzaju fototypów skóry bardzo ważne jest, aby prawidłowo dobierać kosmetyki do opalania. Czynnikami warunkującymi są m.in. warunki atmosferyczne, klimat, a także typ oraz rodzaj skóry. Wybór konkretnego preparatu nie jest jednak łatwy. Na rynku bowiem występuje szeroki zakres preparatów cechujących się różną formą protektora.

Jak chronić skórę latem?

W temacie ochrony skóry latem należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników:

  • stosując emulsję do opalania należy użyć ją na 20-30 minut przed ekspozycją skóry na słońce, a także zaraz po wyjściu z wody morskiej, basenu czy jeziora;
  • po opalaniu kosmetyku ochronnego nie należy zmywać mydłem, a syndetem (mydło bez mydła). Preparaty tego rodzaju usuwają wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni skóry nie naruszając przy tym płaszcza hydrolipidowego;
  • po kąpieli zaleca się nałożenie preparatu po opalaniu w formie balsamu z zawartością witaminy E czy alantoiny;
  • pielęgnację domową skóry należy wzbogacić o preparaty nawilżające, regenerujące oraz wizytę w gabinecie kosmetycznym.

Wskazówka

Podczas ochrony skóry latem nie wolno pominąć okolic oczu (powieki górnej i dolnej), czerwieni wargowej oraz małżowin usznych, ponieważ narażone są one na szybką utratę wody, a także poparzenia.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *