Naturalna pigmentacja brwi

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Naturalna pigmentacja brwi staje się w coraz większym stopniu zabiegiem popularnym. Wszystko dzięki obecnie występującym technologiom, które dają duże możliwości poprawy wyglądu oprawy oczu.

Naturalna pigmentacja brwi

Naturalna pigmentacja brwi

Jeszcze do niedawna makijaż permanentny kojarzony był głównie z efektem mocnych przerysowanych brwi. Obecnie technologia trwałej pigmentacji mocno zmieniła się, dzięki czemu specjaliści w tej dziedzinie są w stanie zapewnić wygląd naturalnego makijażu.

Zobacz również: Microblanding brwi.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Technologie występujące obecnie na rynku kosmetycznym dają duże możliwości mikropigmentacji. Urządzenia służące do wykonywania makijażu permanentnego wyposażone są w różnego rodzaju napędy, różnią się między sobą sposobem przenoszenia ruchu posuwistego, a także materiałem z jakiego wykonany jest dermapen i możliwością zastosowań różnych końcówek.

Technika

Nauka techniki pigmentacji brwi z włosem rozpoczyna się od odpowiedniego jego ułożenia. Jest to ważne szczególnie dla osób początkujących, którym czynność ta znacznie ułatwia pracę. Schemat nowych brwi powinien w jak największym stopniu przypominać naturalny układ włosków. Warto podkreślić, że wiele osób korzysta z gotowych tego rodzaju szablonów.

Oprócz tego istotny jest również sposób pigmentowania włosa. Właściwy kierunek prowadzenia igły odgrywa dużą rolę w jego późniejszym wyglądzie. Dodatkowo ważna jest również głębokość wejścia i wyjścia igły.

Najbardziej naturalny efekt uzyskuje się poprzez dodatkowe cieniowanie włosków. Wykonując to warto jednak pamiętać o zachowaniu odpowiednich odstępów między włoskami, aby uzyskać efekt przejrzystości brwi. Naturalność łuku brwiowego zapewni również zachowanie trójwymiarowości różnicując barwy lub wprowadzając cień.

Bibliografia

  1. Petryszyn-Dopierał A., Kosmetologia Estetyczna, Jak wykonać naturalną pigmentację brwi. Wpływ techniki i technologii na efekt końcowy, 1/2020.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

2 odpowiedzi

  1. Chyba nie potrafiłabym komuś oddać moich brwi do wykonania permanentnego makijażu. Bałabym się, że jak mi się nie spodobają to tego już nie da się odwrócić. Ostatecznie codzienny makijaż brwi zajmuje mniej niż 5 minut 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *