Kształt piersi

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Kształt piersi jest równie ważny jak ich rozmiar. Umożliwia dobranie optymalnego biustonosza dla danego biustu i kształtu całej sylwetki. Można wyróżnić kilka najczęściej spotykanych typów piersi, jednak ich kształt nie jest standardem – uważa się, że każda kobieta posiada inne piersi.

Kształt piersi

Kształt piersi

Wyróżnia się wiele kształtów piersi. Najczęściej występują piersi:

  • okrągłe – cechują się pełną budową, zarówno w górnej, jak i w dolnej części. Zazwyczaj nie są przy tym szeroko rozstawione. Takie piersi cieszą się największą proporcjonalnością i są najbardziej pożądane;
  • na boki – czyli rozstawione. Cechują się tym, że sutki skierowane są do zewnętrznej strony piersi;
  • o kształcie łezki – jest symetryczny, sutki ustawione są pośrodku. Od biustu pełnego różni go jedynie to, że u dołu jest pełniejszy niż u góry;
  • smukłe – zazwyczaj taki biust jest mały i delikatnie wydłużony;
  • o kształcie dzwonków – podobnie jak w poprzednim przypadku ma tendencję do opadania, jednak posiada przy tym większe rozmiary;
  • wisienki – bardzo małe piersi, najczęściej o rozmiarze miseczki A. Ich cechą charakterystyczną są odstające sutki.

Kształtów piersi jest oczywiście znacznie więcej, jednak powyżej wymieniono te najczęściej występujące. W rzeczywistości ile kobiet, tyle kształtów piersi, ponadto mogą się one różnić rozmiarem i jędrnością skóry.

Po co znać kształt piersi?

Kształt swoich piersi, podobnie jak rozmiar, powinna znać każda kobieta. Jest to niezwykle istotne w przypadku dobierania najlepszego dla siebie biustonosza. Stanik ma dobrze utrzymywać piersi i ich nie uciskać, jednocześnie powinien estetycznie wyglądać i być wygodny dla właścicielki. Zbyt duży biustonosz nie będzie dobrze stabilizował piersi, będzie także widoczna nieestetyczna luka między górną częścią stanika a skórą. Z kolei zbyt mały biustonosz utrudni przepływ krwi i limfy, może powodować odparzenia i ból piersi.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Aby dobrać najlepszy stanik należy więc ocenić rozmiar i kształt piersi. Wiele sklepów z bielizną posiada jednak swoją prywatną rozmiarówkę, dlatego najkorzystniej jest wybrać się do sklepu i poprosić o pomoc obsługę. Kobiety pracujące w takich sklepach dobrze znają się na doborze biustonosza, biorąc pod uwagę wszystkie wspomniane parametry.

Brafitting

Jeśli mamy problem z doborem wygodnego i praktycznego biustonosza, idealnego dla naszych piersi, możemy skonsultować się ze specjalistą. Istnieje nawet specjalna dziedzina zajmująca się doborem biustonoszy – brafitting. W Polsce brafitting działa dopiero od kilku lat, jednak zyskuje coraz więcej zwolenników.

Jak przebiega wizyta u braffiterki? Na samym początku ogląda się sylwetkę klientki, a następnie dokonuje wszelkich niezbędnych pomiarów – obwód pod i nad biustem i obwód w najszerszym miejscu klatki piersiowej. Na tej podstawie dobiera się miseczkę. To jednak nie koniec. Różne biustonosze posiadają różny krój, a więc brafitterka bierze pod uwagę także kształt piersi i preferencje klientki. Na końcu wybiera kilka lub kilkanaście różnych biustonoszy i daje klientce do przymierzenia. W ten sposób można dobrać najlepszy biustonosz dla danego biustu.

Nie należy wstydzić się konsultacji z takim specjalistą, ponieważ dokona on wszelkich starań, aby wizyta przebiegła w przyjemnej, miłej i komfortowej atmosferze. Z pewnością doradzi w razie wątpliwości, jak dobrać odpowiednią bieliznę. Warto słuchać podpowiedzi i sugestii specjalistki, jeśli zachęca do przymierzenia innego rozmiaru czy modelu biustonosza. Ale ostateczną decyzję o zakupie trzeba oczywiście podjąć samodzielnie, aby nie mieć później pretensji, jeśli wybór jest niezbyt udany.

Kształt piersi a charakter

Istnieją osoby zajmujące się badaniem osobowości człowieka biorąc pod uwagę między innymi parametry jego wyglądu. W następstwie takiej dziedziny ustalono pewne kryteria zachowania, które mogą charakteryzować posiadaczki poszczególnych kształtów piersi.

Przykładowo, kobiety z małym biustem i skierowanymi do dołu sutkami najczęściej wykazują dużą energię życiową, lubią znajdować się w centrum uwagi i nie lubią uległości. Niewielkie piersi sterczące na zewnątrz oznaczają indywidualizm i zamiłowanie do przygód. Z kolei duże i pełne piersi mogą świadczyć o cechach lidera. Takie kobiety nie lubią prosić innych o pomoc i są bardzo samodzielne. Na koniec – średnie piersi z sutkami zlokalizowanymi wysoko lub skierowanymi do góry mogą świadczyć o naiwności ich posiadaczki i jej zamiłowania do przebywania w dużym gronie osób.Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Stoppard M., Pielęgnacja piersi, Wydawnictwo Książka i Wiedza, Warszawa 1998.
  2. Stavros T., Ultrasonografia piersi, Wydawnictwo Medipage, Warszawa 2007.
  3. Przylipiak A., Podstawy Medycyny Estetycznej, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Kresowa Agencja Wydawnicza, Białystok 2011.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *