Kosmetyki do brwi – na jakie się zdecydować?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Kosmetyki do brwi stanowią jeden z ważniejszych elementów, zarówno w ich pielęgnacji jaki i w codziennym makijażu. Odpowiednio zaakcentowane odmieniają nie tylko charakter make-upu, ale również całego wyrazu twarzy. Sprawdźmy jak więc właściwie dbać o brwi oraz na jakie kosmetyki warto się zdecydować.

Kosmetyki do brwi - na jakie się zdecydować?

Stylizacja brwi

Kluczową kwestią w wykonywaniu stylizacji brwi jest ustalenie ich prawidłowego kształtu oraz długości. Wykonać to można przy użyciu kredki do brwi oraz szczoteczki do ich rozczesywania.

Głównym aspektem jest wyznaczenie trzech podstawowych punktów. Szczoteczkę należy przyłożyć do zewnętrznego skrzydełka nosa oraz wewnętrznego kącika oka. W tym właśnie miejscu powinien znajdować się początek brwi, który należy zaznaczyć kredką. Z kolei koniec wyznacza się przykładając szczoteczkę między skrzydełkiem nosa, a zewnętrznym kącikiem oka, również go zaznaczając. Szczyt łuku brwiowego z kolei powinien znajdować się na około 2/3 długości, rozpoczynając od wewnętrznej części oka. Istotne jest, aby włoski zbliżające się do końca łuku brwiowego były coraz rzadsze, zaś szczyt łuku nie powinien być zbyt ostro zarysowany.

W stylizacji brwi nie można zapomnieć również o ich regulacji. Jeśli nigdy wcześniej nie wykonywałaś tego zabiegu samodzielnie, warto udać się do kosmetyczki, aby uniknąć ewentualnej szkody w zachowaniu ich urody. Istotne jest, aby nie wykonywać depilacji tuż przed wielkim wyjściem, a kilka dni wcześniej. W ten sposób jesteśmy w stanie uniknąć podrażnień skóry. Brwi można depilować przy użyciu wosku lub pęsety.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Kosmetyki do brwi – pielęgnacja

Kosmetyki do brwi w pielęgnacji należy podzielić na dwie podstawowe grupy:

  • trwałe;
  • do codziennego stosowania.

1. Kosmetyki trwałe.

Zalicza się do nich henna, która stosowana jest od bardzo dawna przez kobiety. Obecnie występuje wiele jej wariantów:

  • henna tradycyjna (w proszku) – zapewnia efekt wyrazistych brwi na około 14 dni. Występuje w wariantach brązu, grafitu i czerni;
  • henna ekspresowa – jest produktem jednoskładnikowym, wykazuje podobną trwałość do wyżej wymienionej. Posiada kolor ciemnego brązu, czerni oraz grafitu;
  • henna żelowa – od innych różni się przede wszystkim swoją konsystencją. Gwarantuje efekt na około dwa tygodnie. Jej kolory to ciemny brąz, czerń oraz grafit.

2. Kosmetyki do codziennego stosowania.

Dla osób doświadczonych poleca się stosowanie kredki do brwi lub specjalnej pomady. Dużą zaletą tego jest całkowita kontrola nad doborem odcienia łuku brwiowego. Czynność tę jednak należy wykonywać codziennie, ponieważ metoda nie gwarantuje trwałego efektu. W odróżnieniu do henny, kredka utrzymuje się na brwiach jedynie kilkanaście godzin.

Innym rozwiązaniem jest żelowy korektor do brwi. Jest wygodny, ponieważ aplikuje się go szczoteczką bardzo podobną do tej występującej w tuszu do rzęs. Zadaniem tego kosmetyku jest przyciemnianie oraz zapewnienie połysku włoskom występującym na łuku brwiowym.

Do pielęgnacji brwi można wykorzystać również kremową mascarę. Jest produktem równie wygodnym jak sam żelowy korektor. Zapewnia intensywny kolor brwiom, szybko zasycha oraz posiada gęstą konsystencję. Niewielki aplikator jaki posiada, znacznie ułatwia pracę.

Serum do brwi to kolejny produkt stosowany w ich pielęgnacji. Jego zadaniem jest zagęszczenie i wydłużenie, zarówno brwi jak i rzęs. Zwykle posiada konsystencję żelu. Nakłada się go przy użyciu pędzelka, wzdłuż linii brwi i tylko na noc.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *