Kosmetyki dla mężczyzn

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Kosmetyki dla mężczyzn to produkty przeznaczone dla panów, którym stan własnej skóry nie jest obojętny. Skóra mężczyzn, podobnie jak skóra kobiet, jest wymagająca, dlatego potrzebuje właściwiej pielęgnacji domowej.

Jakie kosmetyki powinien stosować mężczyzna?

Kosmetyki dla mężczyzn

Różnorodność kosmetyków przeznaczonych wyłącznie dla mężczyzn często wprawia w zakłopotanie, ponieważ płeć męska w niewielkim stopniu zna się na tego rodzaju tematach. Mimo wszystko warto, aby męska pielęgnacja obfitowała w najważniejsze preparaty, które będą zapobiegać problemom skórnym.

1. Golenie.

Codzienne i w dodatku niewłaściwe golenie zarostu może powodować na skórze podrażnienia. Dlatego, bardzo istotne jest, aby składniki takich kosmetyków wykazywały właściwości nawilżające i kojące. Takie działanie może zagwarantować między innymi panthenol, aloes oraz masło kakaowe. Bezpośrednio po goleniu natomiast warto zastosować balsam lub mleczko nawilżające, które dodatkowo dezynfekuje i łagodzi. Jeśli zaś panowie są zwolennikami wód po goleniu, zalecane są wówczas te bez alkoholu, ponieważ nie wysuszą naskórka.

2. Oczyszczanie skóry.

Bardzo często zdarza się, że mężczyźni do mycia twarzy korzystają z mydła. Niestety, jest to duży błąd. Wszystko dlatego, że posiada ono odczyn zasadowy (około 10 pH), a skóra kwaśny (około 5 pH). Po jej umyciu odczyn rośnie, co jednocześnie wpływa na przepuszczalność warstwy rogowej naskórka. Efektem tego jest zwiększona utrata wody ze skóry, co daje uczucie ściągnięcia oraz pieczenia. Należy nadmienić, że wysokie pH skóry tworzy idealne warunki do mnożenia się patogenów bytujących na jej powierzchni. Z drugiej zaś strony ułatwia wnikanie ich w jej głębokie warstwy. Aby temu zapobiec mydło należy zastąpić żelem, mleczkiem lub pianką do mycia. Usuną one w dokładny sposób zanieczyszczenia nie naruszając przy tym ochronnej warstwy skóry oraz nie zmienią jej odczynu.

Dla panów nietolerujących ciężkich konsystencji kosmetyków zalecane są preparaty lekkie w formie emulsji lub żeli. Ich zaletą jest szybka wchłanialność oraz brak pozostawiania po sobie tłustej warstwy na skórze.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

3. Ochrona skóry.

Skóra po goleniu wymaga nawilżenia, odżywienia oraz ochrony przeciwsłonecznej. Do tego celu posłużą przede wszystkim kremy do twarzy, które powinno aplikować się zaraz po goleniu. Warto decydować się na te z zawartością witaminy A, witaminy C, witaminy E, krzemu oraz filtrów przeciwsłonecznych.

4. Ochrona przeciwko poceniu.

Dla mężczyzn, którzy pocą się intensywnie, a także, którym zależy na świeżości polecane są przede wszystkim antyperspiranty. Ich zadaniem jest blokowanie aktywności gruczołów potowych. Dezodoranty z kolei przeznaczone są dla osób niemających problemu nad aktywnym procesem pocenia się.

5. Higiena intymna.

Kosmetyki dla mężczyzn do higieny intymnej należy, tak jak w przypadku pań, odpowiednio dobierać. Wszystko dlatego, że panowie są również narażeni na podrażnienia czy infekcje okolic intymnych.

Zobacz również: Infekcje intymne – przyczyny, objawy, leczenie.

6. Pielęgnacja włosów.

Włosy męskie potrzebują właściwego oczyszczania oraz pielęgnacji. Należy jednak zaznaczyć, że ich wymagania różnią się od damskich. W związku z tym mężczyznom zaleca się korzystanie z szamponów, które zapobiegną łupieżowi oraz wypadaniu włosów. Dodatkowo poprawiają kondycję bez zbędnego ich obciążania.

7. Nocna pielęgnacja skóry.

Podobnie jak kobiety, również panowie nie powinni zapominać o nocnej pielęgnacji skóry. Chodzi tu przede wszystkim o krem na noc. Kosmetyki tego typu zapobiegają przetłuszczaniu się skóry i łuszczeniu się. Ponadto zwężają rozszerzone pory oraz zapobiegają powstawaniu zaskórników.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *