Komu pasują rude włosy?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Rude włosy w dużej mierze kojarzą się z indywidualnością i zmysłowością. Ponadto dodają kobiecie energii i nutki tajemniczości. W tym wszystkim należy jednak pamiętać, że rude kosmyki należą do wymagających. Aby korzystnie się prezentowały warto ich odcień umiejętnie dobrać do koloru cery. W ten sposób fryzura będzie eksponować wyłącznie atuty całej twarzy.

Komu pasują rude włosy?

Rudy kolor włosów to zarazem wyjątkowy jak i najrzadziej spotykany odcień pasemek. Okazuje się, że tylko 1-2% ludzi posiada taki odcień fryzury. Ruda barwa włosów uwarunkowana jest obecnością w ich strukturze feomelaniny – jedna z form melaniny posiadająca barwnik o kolorze od czerwonego do żółtego.

Komu pasują rude włosy?

Wszelkie odcienie rudych włosów najlepiej pasują zarówno blondynkom jak i szatynkom. Naturalnym brunetkom zaś poleca się ognistą czerwień zarówno na długich jak i krótkich włosach. Złote, naturalne i delikatne odcienie rudego pasują natomiast włosom miękkim, rozpuszczonym, jak i tym występującym w lekkich upięciach.

Naturalne rude włosy najlepiej prezentują się u osób z jasnym fototypem skóry oraz z subtelnym owalem twarzy. Z kolei rudości typu kasztan zaleca się osobom wykazujących skłonność do powstawania piegów.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Warto podkreślić, że rudy kolor pasuje również osobom o nieregularnych rysach twarzy. Wówczas odcień ten łagodzi je oraz zmiękcza wygląd. Ciekawostką jest również fakt, że rude kosmyki doskonale podkreślają kolor tęczówki oka, szczególnie zielony i brązowy.

W kwestii włosów rudych bardzo ważny jest fakt, iż odcienie czerwieni oraz pomarańczy znacznie uwydatniają niedoskonałości cery tj. rozszerzone naczynka, trądzik pospolity, blizny oraz znamiona. W związku z tym warto dobrze zastanowić się przed podjęciem decyzji o farbowaniu włosów na ten rodzaj koloru. Ponadto decydując się na rude kosmyki warto zwrócić uwagę na odcień zębów. Ich kolor ma duże znaczenie, ponieważ rudość kosmyków podkreśla żółtą barwę kości. Nie trudno więc wywnioskować, że rude włosy wymagają nieskazitelnie białego uśmiechu.

Rude włosy – koloryzacja i pielęgnacja

Rudy kolor, szczególnie ten jasny wykazuje skłonność do szybkiego blaknięcia, dlatego bardzo istotna jest ich właściwa pielęgnacja. W tym celu warto sięgać po preparaty przeznaczone wyłącznie do rudości oraz czerwieni, które bazują na składnikach tj. hibiskus, kasztan, cynamon i granat. Naturalnie rude włosy posiadają delikatną strukturę, dlatego do ich pielęgnacji warto stosować kosmetyki o łagodnej i lekkiej formule.

W przypadku farbowania włosów na kolor rudy warto pamiętać, że kosmyki suche i zniszczone zdecydowanie słabiej absorbują pigment w odcieniach czerwieni czy pomarańczy, co oznacza, że wyraźnie podkreślają one słabą kondycję kosmyków. Pasma takie należy więc dobrze nawilżać oraz stosować preparaty podtrzymujące ich kolor. Na szczególną uwagę w pielęgnacji włosów rudych zasługują preparaty z witaminą E oraz filtrami przeciwsłonecznymi. Stosowanie ich chroni włosy przed rozjaśnianiem oraz starzeniem się.

Ponadto na co dzień należy unikać chlorowanej wody, która wpływa na zmianę barwy włosów oraz stosować zimną wodę podczas mycia, która zapewnia dłuższe utrzymywanie się ich koloru.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *