Kamuflaż w makijażu dziennym

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Kamuflaż w makijażu dziennym spełnia przede wszystkim funkcję tuszującą wszelkie niedoskonałości cery w postaci wykwitów, zaczerwienienia, bruzd, drobnych zmarszczek czy popękanych naczyń krwionośnych. Jego mocno napigmentowana oraz skoncentrowana formuła zapewnia nam wysoki komfort w postaci nieskazitelnego wyglądu skóry.

Kamuflaż w makijażu dziennym

Czym jest kamuflaż?

Kamuflaż do twarzy to kosmetyk posiadający konsystencję gęstej pasty, która przy nakładaniu na skórę delikatnie zmienia swoją formę na bardziej kremową. Od korektora jak i podkładu różni się zdecydowanie mocniejszym i skoncentrowanym pigmentem. Jego zadaniem jest natomiast maskowanie wszelkich niedoskonałości cery tj. przebarwienia, wykwity czy popękane naczynka. Należy zaznaczyć, że kamuflaż nie do końca dobrze sprawdza się w przypadku cieni pod oczami.

Kosmetyki kolorowe, do których należy kamuflaż to preparaty stworzone w taki sposób, aby mogły utrzymać się na skórze nawet w warunkach ekstremalnych np. w trakcie pływania, opalania się czy w podczas innej aktywności fizycznej.

Kamuflaż może występować w postaci:

  • kremu;
  • sztyftu;
  • pudru.

Sposób nakładania kamuflażu jest bardzo łatwy, w związku z tym makijaż z jego zastosowaniem można wykonywać samodzielnie. Należy podkreślić, że kosmetyki tego rodzaju nie powodują reakcji alergicznych. Wytwarzane są bowiem z produktów tj. oleje mineralne, wosk pszczeli, alantoina, talk kosmetyczny czy witamina E.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Wady kamuflażu

Kamuflaż jest kosmetykiem stosunkowo ciężkim, w związku z tym nie zaleca się go stosować stale w makijażu dziennym. Dzięki mocno skoncentrowanej formule może przyczyniać się do zapychania porów skóry oraz wysuszania naskórka, a w efekcie końcowym przyspieszania procesów jego starzenia się.

Zalety kamuflażu

Kamuflaż posiada również wiele zalet. Jedną z nich jest bardzo dobre krycie, a co za tym idzie wysoka skuteczność w temacie nieskazitelnie wyglądającej skóry. Inną jego zaletą jest czas w jakim utrzymuje się makijaż z jego zastosowaniem. Make-up staje się zdecydowanie trwalszy, a jego posiadaczki mogą w nim występować nawet w warunkach ekstremalnych tj. słońce czy woda.

Kamuflaż w makijażu dziennym

Makijaż dziennym z wykorzystaniem kamuflażu rozpoczyna się od aplikacji najważniejszego kosmetyku – kremu kamuflującego. Do jego nakładania można zastosować zwilżony beauty blender lub płaski pędzelek.

Wskazówka

Występuje aż siedem odcieni kamuflażu, które można ze sobą łączyć tworząc najbardziej odpowiedni kolor do zatuszowania niedoskonałości skóry.

Kolejnym krokiem makijażu jest jego utrwalenie. W tym celu należy opruszyć całą twarz pudrem (fixing powder), a następnie pozostawić go na 10 minut. Jeśli na twarzy występuje jego nadmiar wówczas należy go omieść dużym, miękkim pędzlem. Bardzo ważny jest fakt, że jeżeli warstwa nałożonego już kamuflażu nie zatuszuje konkretnych niedoskonałości, wówczas należy nałożyć jego drugą warstwę i ponownie utrwalić pudrem.

Kamuflaż w makijażu dziennym – przeciwwskazania

Bibliografia

  1. Dylweska-Grzelakowska J., Kosmetyka Stosowana, Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 1999.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *