Jak światło HEV wpływa na skórę?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że większość urządzeń elektrycznych tj. telefon, komputer czy telewizor negatywnie oddziałuje na wygląd skóry. Częste korzystanie z tego rodzaju sprzętu sprawia, że cera staje się szara, ziemista i mało elastyczna. Wszystko dlatego, że światło fioletowo-niebieskie pochodzące ze smartfonów czy laptopów jest równie niebezpieczne dla skóry, co promieniowanie słoneczne.

Jak światło HEV wpływa na skórę?

Jak światło HEV wpływa na skórę?

Promieniowanie podczerwone emitowane przez słońce, przyczynia się do wzrostu temperatury skóry nawet do 40. Podczerwień, która trafia do cery, rozgrzewa cząsteczki wody znajdujące się w jej wnętrzu, co prowadzi do przykrych konsekwencji. W szczególności promieniowanie IR-A, które dociera do tkanki podskórnej przyczynia się do szybszego starzenia się skóry. Zwiększa także ryzyko rozwoju nowotworów. W wyniku działania promieni słonecznych destrukcji ulega kolagen (białko warunkujące elastyczność skóry) oraz generowane są wolne rodniki.

Skutki korzystania z promieni słonecznych najbardziej szkodliwe są dla cery wrażliwej i cery naczynkowej. Częste opalanie potęguje bowiem rozszerzanie się naczyń krwionośnych oraz pogłębia zmiany chorobowe, często występujące przy tego rodzaju skóry. Należy do nich m.in. trądzik różowaty.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Promieniowanie HEV z kolei jest światłem fioletowo-niebieskim, którego źródłem są wszelkie urządzenia elektryczne tj. komputery, telefony, telewizory czy tablety. Należy zaznaczyć, że światło niebieskie jest również naturalnym składnikiem światła słonecznego. Szkodzi naszemu zdrowiu, ponieważ odpowiedzialne jest za ryzyko powstawania zwyrodnienia plamki żółtej, co w efekcie może prowadzić nawet do utraty wzroku.

Dowiedziono również, że światło HEV dociera do tkanki podskórnej i naczyń krwionośnych, powodując w nich powstawanie wolnych rodników. Uszkadza również komórki skóry przyspieszając jej fotostarzenie.

Jak chronić skórę przed działaniem promieni HEV?

Temat szkodliwego wpływu na skórę promieni HEV podjęli kosmetolodzy oraz biotechnolodzy, którzy zaangażowali się w udoskonalenie preparatów kosmetycznych we frakcjonowaną melaninę, chroniącą skórę przed działaniem światła niebieskiego. Ich zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry, powstawania przebarwień oraz stresu oksydacyjnego.

Składnik ten występuje nie tylko w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów, ale również w produktach do opalania i do wykonywania makijażu.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *