Jak dobrać rozmiar czapki z daszkiem?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Czapka z daszkiem jest częstym uzupełnieniem stylizacji osób w każdym wieku i bez względu na płeć. Stanowi jednak nie tylko element wizualny outfitu, ponieważ chroni oczy przed nadmiernym słońcem oraz głowę przed przegrzaniem. Z tego względu taką czapkę nosi się zwłaszcza porą wiosenną i letnią, jednak nie jest to regułą. Istotny jest dobór odpowiedniego rozmiaru czapki z daszkiem, aby jej noszenie było komfortowe i przyjemne dla użytkownika.

Jak dobrać rozmiar czapki z daszkiem

Jak dobrać rozmiar czapki z daszkiem?

Na ogół czapki z daszkiem posiadają możliwość regulacji obwodu. Odpowiada za to charakterystyczny pasek do regulacji umieszczony z tyłu przedmiotu, tuż przy potylicy. Standardowo można kierować się następującą rozmiarówką czapek:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • 54 cm – S;
  • 55 cm – M;
  • 58 cm – L;
  • 60 cm – XL;
  • 62 cm – XXL.

Ten przedział rozmiarów dotyczy większości producentów czapek (nie tylko tych z daszkiem). Podane w cm wartości dotyczą obwodu głowy mierzonego tuż nad uszami. Celem pomiaru należy użyć miękki metr krawiecki. Na rynku spotkać można także uniwersalne czapki z daszkiem. Oznacza to, że dopasują się do każdego rozmiaru głowy.

Dobór odpowiedniego rozmiaru czapki jest bardzo ważny.  Zbyt mała czapka może nie zmieścić się na głowę, jej noszenie będzie więc niemożliwe. Jeśli jednak uda się ją nałożyć, dłuższe korzystanie z niej spowoduje dyskomfort i nieprzyjemne dolegliwości, takie jak bóle głowy, ucisk nad uszami, uczucie napięcia w głowie, pieczenie i odparzenia. Z kolei zbyt duża czapka prawdopodobnie będzie spadać na oczy utrudniając widzenie. Nie trudne będzie zgubienie jej.

Dobór czapki z daszkiem do kształtu twarzy

Nie każda czapka z daszkiem idealnie dopasuje się do kształtu twarzy. To jedno z najbardziej znaczących kryteriów, którymi należy się kierować podczas zakupów. Klasyczna bejsbolówka najlepiej dopasuje się do osób z twarzą okrągłą, ponieważ optycznie ją wyszczupli. Posiadacze twarzy owalnej mają duże pole do popisu, u nich sprawdzi się praktycznie każdy rodzaj czapki. Z kolei osoby o kwadratowej twarzy powinny zdecydować się na daszek typu fullcap.

Pozostałe kryteria

Choć rozmiar czapki z daszkiem jest najistotniejszy, a jej kształt umożliwi osiągnięcie zadowalających efektów wizualnych, warto wziąć pod uwagę także tworzywo wykonania przedmiotu. Najlepiej sprawdzą się materiały naturalne, takie jak len czy bawełna. Głowa, jak każda inna część ciała, również się poci. Naturalne materiały umożliwią odparowywanie nadmiary wody i uchronią głowę przed przegrzaniem. Czapka będzie mogła spełniać swoją funkcję.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *