Jak dbać o usta?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Nawilżone i gładkie usta to wizytówka każdej kobiety. Ich skóra jest wrażliwa oraz cienka przez co podatna jest na wszelkie podrażnienia. W związku z tym tak ważna jest ich pielęgnacja oraz regularna dbałość.

Jak dbać o usta?

Jak dbać o usta?

Pielęgnacja ust jest równie ważna jak dbałość o całą twarz. Powinna odbywać się w sposób regularny i systematyczny dzięki czemu zapewni efekt gładkich i jędrnych ust. Jak dokładnie to zrobić? Oto wskazówki.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

1. Nawilżanie.

Pierwszym krokiem właściwiej pielęgnacji ust jest ich nawilżanie. Do tego celu można wykorzystać balsam lub pomadkę zmniejszającą ich suchość. Kosmetyk ten należy stosować codziennie, aż do momentu zniwelowania dyskomfortu. W nawilżaniu ust można wykorzystać również domowe kosmetyki, które z pewnością można spotkać w domu tj. oliwa z oliwek czy miód. Korzystnie wpływać będzie również maczanie lub nakładanie na usta produktów białkowych tj. kefir, mleko czy jogurt naturalny. Produkty te cechują się właściwościami łagodzącymi, dlatego idealnie sprawdzą się w przypadku podrażnionych, suchych ust.

2. Peeling.

Zarówno naskórek ust jak i reszty ciała ulega procesowi obumierania, a następnie regularnej odnowie. W związku z tym należy systematycznie go usuwać, a nowy odżywiać i stymulować do regeneracji. Po wykonaniu peelingu usta stają się gładkie, przyjemne w dotyku oraz bardziej jędrne. Bardzo łatwym w przygotowaniu peelingiem jest ten wykonany z miodu oraz cukru. Wymieszane składniki nakładamy na skórę ust i wykonujemy 2-3 minutowy masaż. Peeling zaleca się wykonywać 1-2 razy w tygodniu.

3. Ochrona.

Trzecim i równie ważnym etapem pielęgnacji jest ochrona ust przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. . Należy do nich promieniowanie UV, wysoka i niska temperatura, wiatr. Aby zapewnić ochronę ustom należy przed wyjściem aplikować krem ochronny z filtrem UV lub tłusty krem osłaniający przed silnym wiatrem i niską temperaturą.

Podsumowanie

Pielęgnacja ust jest bardzo ważna. Powinna być regularna i systematyczna. Latem chrońmy je przed nadmiernym promieniowaniem UV oraz oparzeniami, zimą przed silnym wiatrem i mrozem. Często mylnie uważamy, że wystarczający jest jedynie balsam do ust w sztyfcie. Nic bardziej mylnego, pielęgnacja ust powinna być kompleksowa.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

6 Responses

  1. Ja widzę też ogromny wpływ regularnego picia wody – jeśli trochę zaniedbam sprawę, to skóra wokół ust robi się czerwona, a wargi spierzchnięte.

  2. Fajnie, że ktoś porusza ten temat latem, bo zazwyczaj artykuły na temat ust pojawiają się zimą, ja grzyby po deszczu 😉 Nie rozbie w ogóle peelingu ust… a wiesz co? Zrobię dzisiaj, a co! 🙂

  3. Na szczęście moje usta nie są podatne na wysuszenia. Wystarczy, że przed snem nałożę balsam do ust i raz w tygodniu przejdę się włączoną szczoteczką elektryczną po ustach, robiąc delikatny masaż 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *