Jak dbać o duży biust?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Jak dbać o duży biust? To pytanie zadaje sobie każda posiadaczka dużych piersi. Aby zapobiegać ich przedwczesnemu starzeniu się oraz zachować jędrność i elastyczność należy wykonywać odpowiednie ćwiczenia, spać w biustonoszu oraz stosować właściwą, regularną pielęgnację.

Jak dbać o duży biust?

Duży biust to marzenie wielu kobiet, które natura obdarowała mniejszym rozmiarem piersi. Dla niektórych jednak ich wielkość stanowi nie tylko ciężar fizyczny, ale również może być przyczyną problemów zdrowotnych. Duże piersi ograniczają aktywność fizyczną, a pielęgnacja ich ściśle związana jest z regularną i skrupulatną pracą, aby zachowały odpowiedni kształt oraz jędrność.

Jak dbać o duży biust?

W celu zachowania jędrnych i zdrowych piersi warto w codzienne życie włączyć kilka podstawowych zasad. Należy do nich m.in:

  • właściwa postawa ciała;
  • odpowiednio dopasowany biustonosz;
  • spanie w biustonoszu;
  • kąpiel zimną wodą;
  • ćwiczenia na biust.

1. Właściwa postawa ciała.

Odpowiednia postawa ciała to kluczowa kwestia w zachowaniu właściwego wyglądu dużych piersi. W związku z tym należy pamiętać o wyprostowanych plecach, ściągniętych łopatkach oraz o lekko wciągniętym brzuchu. Z wyprostowanymi plecami należy nie tylko chodzić, ale również siedzieć, bowiem posiadanie takiej postawy zapobiega opadaniu biustu.

2. Dobry biustonosz.

Biustonosz dla dużych piersi powinien być wyposażony w mocne i szerokie ramiączka. Ponadto miseczki powinny być sztywne i wzmocnione fiszbinami. Kolejny ważny element to rozmiar, o którego dobór warto poprosić brafiterkę.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

3. Spanie w biustonoszu.

Unikanie biustonosza w nocy prowadzi do tego, że podczas snu zaczyna się on rozchodzić w różnych kierunkach, niezależnie od pozycji jaką przyjmiemy. W związku z tym, zakładanie biustonosza na noc uchroni piersi przed ich odkształcaniem się. Co ważne, biustonosz, w którym śpimy nie musi być idealnie dopasowany. Istotne jest, aby w przeciwieństwie do tych „dziennych” był on miękki i nie za mały.

4. Kąpiele zimną wodą.

Mimo że kąpiel zimną wodą nie należy do przyjemności, przynosi wyraźne efekty w poprawie jędrności skóry. Aby nie oblewać zimną wodą całego ciała warto nachylić się nad wanną lub prysznicem i opłukiwać piersi do momentu, aż się zaczerwienią. Po tego rodzaju pielęgnacji należy odczekać kilkanaście minut, aż piersi rozgrzeją się. W tym momencie warto zaaplikować krem lub balsam o działaniu ujędrniającym. Raz w tygodniu warto wykonać również peeling piersi.

5. Ćwiczenia na biust.

Ćwiczenia biustu mają na celu wzmocnienie mięśni klatki piersiowej.

Ćwiczenie 1

Należy położyć się na macie i unieść ręce ku górze, trzymając w dłoniach hantle. Następnie ręce należy powoli rozchylać na boki, lekko uginając przy tym łokcie. Ćwiczenia zaleca się wykonać w 3 seriach, po 15 powtórzeń.

Ćwiczenie 2

Należy położyć się na macie z wyciągniętymi przed sobą rękoma wraz z ciężarkami. Następnie należy opuszczać ręce stopniowo, tak aby znalazły się one za głową. Następnie należy wrócić do pozycji wyjściowej, unosząc ręce ku górze. Ćwiczenia zaleca się wykonać w 3 seriach, po 15 powtórzeń.

Kosmetyki na duży biust

Stosowanie kosmetyków w pielęgnacji dużego biustu równie odgrywa ważną rolę. W tym przypadku warto sięgać głównie po preparaty o właściwościach ujędrniających oraz odżywczych. Najlepiej więc wybierać te na bazie witaminy E, koenzymu Q10, kwasu hialuronowego, masła shea oraz wyciągu z alg. Oprócz składu kosmetyków istotna jest systematyczność i regularność ich stosowania. Piersi należy smarować codziennie rano i wieczorem. Aplikując krem lub balsam, piersi należy delikatnie masować, unikając ruchów ich rozciągania.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *