Fryzury do spania – jaką wybrać?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Fryzury do spania często sprawiają nam problem i nie do końca wiemy co zrobić z włosami, aby nie były narażone na urazy mechaniczne. W czasie snu ocierają się one o poduszkę, są mocno przygniatane i niekiedy nieświadomie wyrywane. Jak więc sprawić, aby włosy podczas snu nie były poddawane takim urazom? Jak lepiej spać, ze związanymi włosami czy jednak z rozpuszczonymi? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Fryzura do spania - jaką wybrać?

Każda kobieta doskonale wie, że o włosy należy dbać zawsze, nie tylko w ciągu dnia, ale również w nocy. W nocy jednak nie mamy większej kontroli nad kosmykami, przez co właśnie w tym czasie narażone są na mechaniczne urazy. Mimo wszystko warto zapobiegać takiemu działaniu, bez względu na to czy posiadamy włosy kręcone, proste, krótkie czy długie. Ciągłe ocieranie ich o poduszkę, spanie na nich i nieświadome wyrywanie podczas snu sprawia, że stają się połamane, suche i napuszone.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Warto zadać sobie pytanie. Czy spać w rozpuszczonych kosmykach czy jednak w związanych w luźny warkocz lub kok, który być może będzie stanowił lepsze rozwiązanie. Na co się więc zdecydować?

Fryzury do spania – jaką wybrać?

Posiadaczki włosów krótkich nie muszą poddawać swoich kosmyków specjalnym zabiegom zabezpieczającym na noc. Inaczej jednak sytuacja wygląda u kobiet z włosami półdługimi oraz długimi. Odpowiednie ułożenie niestety nie wiele nam da, ponieważ w nocy i tak kilkukrotnie zmieniamy pozycję, w konsekwencji czego nasze włosy podążają za ruchem głowy.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest upięcie włosów w luźny warkocz. Ważne jest jednak, aby wiązać włosy suche, a nie mokre lub jeszcze wilgotne. Świeżo umyte włosy lub nie do końca wyschnięte mogą się uszkodzić oraz nie wyschnąć dobrze podczas snu. Dodatkowo efektem końcowym warkocza splecionego na mokro będą falowane włosy. Warto pamiętać aby warkocz był luźno wykonany. W przeciwnym razie możemy rano obudzić się z bólem głowy.

Innym, równie dobrym rozwiązaniem jest delikatne upięcie włosów w kok lub tzw. ślimaka. Ważne jest, aby w tym celu nie korzystać z tzw. gumek recepturek, które dość ciężko się zdejmują, prowadząc nawet do wyrywania włosów. Najlepiej wybierać te grubsze, wykonywane z miękkiego materiału.

Fryzury do spania – cenne wskazówki

  • Przed snem zawsze dokładnie wysusz włosy, ponieważ wilgotne są bardziej podatne na uszkodzenia.
  • W trakcie wiązania włosów nie należy zbyt mocno ściskać ich gumką, lepiej luźno upiąć, aby nie były poddawane uszkodzeniom.
  • Do zrobienia warkocza lub koka lepiej używać grubych gumek z miękkiego materiału. Te z metalowymi lub plastikowymi elementami, a także gumki recepturki mogą powodować wyrywanie włosów.
  • Po umyciu włosów nie pocieraj ich mocno o ręcznik. Lepiej delikatnie przycisnąć ręcznik do głowy, aby nie uszkodzić ich struktury.
  • Nie warto zasypiać z ręcznikiem na głowie. Mokre lub wilgotne włosy to środowisko gdzie przez kilka godzin mogą namnożyć się bakterie. Ponadto dużo bardziej się niszczą, a rano trudniej jest je ułożyć.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *