Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Depilacja laserowa należy obecnie do jednych z najpopularniejszych metod trwałego usuwania owłosienia. Jednak tak jak większość zabiegów kosmetycznych, również i ona wiąże się z wykluczeniem pewnych przeciwwskazań.

Depilacja laserowa - przeciwwskazania

Depilacja laserowa to zabieg przeznaczony dla osób, których dotyczy problem wrastających włosów, podrażnień czy tworzenia się stanów zapalnych po domowych metodach usuwania owłosienia. Ponadto depilacja laserowa trwale usuwa włosy sprawiając, że skóra staje się gładka i miła w dotyku. Oznacz to, że zabiegi tego rodzaju nie tylko leczą, ale również w dużym stopniu poprawiają komfort naszego życia.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej bardzo ważne jest wypełnienie karty klienta i wykluczenie w niej przeciwwskazań. Do głównych przeciwwskazań w tego rodzaju zabiegach należy m.in.:

1. Ciąża oraz karmienie piersią.

Prawdą jest jednak fakt, że do dziś nie ma potwierdzonych badań na temat tego w jaki sposób światło lasera wpływa na organizm kobiety w ciąży. Karmienie piersią z kolei wyklucza z wykonywania zabiegów jedynie w trzech pierwszych miesiącach laktacji.

2. Choroby nowotworowe.

Do ograniczeń w zabiegach depilacji laserowej zalicza się szczególnie moment zakończenia terapii nowotworowej. Od tego momentu należy odliczyć okres 5 lat. Po tym czasie można zdecydować się na zabieg.

3. Permanentne stosowanie leków (tertracykliny, retinoidy) lub ziół fotouczulających (szałwia, nagietek, dziurawiec).

Należą one do bezwzględnych przeciwwskazań. Połączenie ich wraz z zabiegami laserowego usuwania owłosienia może wywołać na skórze trudne do usunięcia przebarwienia.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

4. Choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze.

Istotne jest, aby zabiegowi nie poddawać okolic ciała objętych chorobą bakteryjną, wirusową lub grzybiczą. Można w ten sposób bardzo łatwo rozprzestrzenić infekcje w inne miejsca na ciele, a co za tym idzie pogorszyć stan zdrowia.

5. Mocna opalenizna.

Mocno opalona skóra może również niekorzystnie wpłynąć na przebieg zabiegów depilacji laserowej. Przede wszystkim może wywołać szkodę klientce, u której mogą wystąpić poparzenia. Ponadto efekt redukcji włosów może być mało zadowalający, ponieważ przy mocno opalonej skórze występuje bardzo niewielki kontrast pomiędzy kolorem włosa, a kolorem skóry. Wówczas światło nie rozróżnia barwnika i rozprasza się na melaninę zawartą w naskórku.

6. Stalowe elementy chirurgiczne w ciele.

Nie należą one do przeciwwskazań bezwzględnych, jednak mogą stanowić pewnego rodzaju przeszkodę. Na przykład aparat ortodontyczny przy zabiegach wykonywanych w okolicy twarzy (np. wąsik) może wywoływać mocniejsze uczucie ciepła w momencie kontaktu głowicy urządzenia ze skórą.

7. Wiek.

Zabiegi depilacji laserowej mogą być wykonywane u każdego. Jednak przy wieku poniżej 18 lat konieczne jest wydanie zaświadczenia potwierdzającego zgodę rodzica na wykonywanie zabiegów przez nieletnie dziecko.

8. Cukrzyca.

W przypadku nieleczonej cukrzycy zabieg pod żadnym pozorem nie może być wykonany.

9. Epilepsja.

W momencie, gdy u klienta występuje epilepsja zabieg nie może być wykonany. Wyjątkiem jest stała kontrolna lekarska.

10. Kolor włosów.

Włosy rude, siwe i blond nie kwalifikują się do tego rodzaju zabiegów, ponieważ w ich przypadku występuje zbyt mała ilość melaniny w cebulce. Wiąże się to z niskim lub całkowitym brakiem efektów depilacji laserowej.

Podsumowanie

Pomimo wielu przeciwwskazań, które należy zawsze sprawdzić przed przystąpieniem do depilacji laserowej pamiętajmy, że jest to przede w celach bezpieczeństwa każdego kto decyduje się na tego rodzaju zabieg. Ma to za zadanie skontrolować stan naszego zdrowia oraz sprawić, że wykonujemy go w bezpiecznych warunkach.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

10 odpowiedzi

  1. Spotkałam się z interpretacją salonu kosmetycznego, że dopiero po skończonej laktacji można skorzystać z zabiegu laserowej depilacji.

  2. Polecam wszystkim, nie tylko kobietom. Mój mężczyzna zdecydował się na depilację klatki. Chwile go przekonywałam, a teraz mi dziekuje.

  3. moim zdaniem depilacja laserowa to strzał w 10, długo się zastanawiałam, ale wreszcie się zdecydowałam. Właśnie jestem po 3 zabiegach i włosów już prawie nie ma. Naprawdę warto zdecydować się na zabieg!

  4. Polecam epilację laserem diodowym VECTUS, jestem po trzech zabiegach:pachy, nogi, bikini głębokie i wąsik i praktycznie włosy mi nie rosną 🙂 myślę z3 jeszcze jeden zabieg i będzie FINISH:) a czy boli? Dla mbie to zaden ból, glowica lasera chlodzi wczesniej miejsce gdzie jest wykonywany zabieg , sama przyjemnosc :)Polecam z ręką na sercu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *