Depilacja hollywoodzka – czym jest?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Depilacja hollywoodzka bikini staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem usuwania owłosienia. Moda pozbywania się włosów z miejsc intymnych przeszła wiele zmian na przestrzeni ostatnich kilku lat. Do tego czasu występowała tzw. depilacja brazylijska lub częściowa. Obecnie coraz bardziej powszechna staje się depilacja w stylu hollywoodzkim.

Depilacja hollywoodzka – czym jest?

Depilacja miejsc intymnych, kiedyś uważana za temat tabu, dziś staje się jednym z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych u kobiet w różnym wieku. Depilacja domowa wykonywana tradycyjną maszynką, kremem depilacyjnym lub depilatorem często nie zdaje egzaminu i pozostawia skórę z licznymi podrażnieniami. Profesjonalne wykonanie depilacji woskiem lub depilacji pastą cukrową w gabinecie kosmetycznym pozwala przeprowadzić zabieg szybko, sprawnie i co najważniejsze bez szkody dla skóry.

Depilacja hollywoodzka – czym jest?

Depilacja hollywoodzka bikini to zabieg profesjonalnego usuwania owłosienia z okolic intymnych wraz z pośladkami i przestrzenią między nimi, pachwinami, wzgórkiem łonowym i wargami sromowymi.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jak przygotować się do zabiegu?

Najważniejszą rzeczą, o którą należy zadbać przed zabiegiem to odpowiednia długość włosów. Powinna wynosić od 0,5 do 1 cm. Jeśli włoski będą zbyt krótkie, zabieg nie powiedzie się, gdyż nie wszystkie zostaną wyrwane. Z kolei jeśli będą zbyt długie będą powodować dyskomfort podczas wykonywania zabiegu, nie przyjemne ich szarpanie oraz ból klientki.

Na kilka dni przed zabiegiem należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, w solarium oraz saunie. Dzień przed zabiegiem warto wykonać peeling, który usunie martwe komórki naskórka i zapobiegnie wrastaniu włosków po zabiegu.

Depilacja hollywoodzka – przebieg zabiegu

Depilacja hollywoodzka polega na usuwaniu włosków z okolic intymnych przy pomocy wosku lub pasty cukrowej. Wykwalifikowany personel w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym mocno dba o komfort swoich klientów m.in. oferując jednorazową bieliznę, przez którą partiami depilowana jest okolica bikini.

Zabieg depilacji woskiem lub pastą cukrową nie należy do najprzyjemniejszych, jednak wykwalifikowany kosmetolog przeprowadzi go szybko i sprawnie z jak najmniejszym odczuciem dyskomfortu. Na wcześniej oczyszczoną i zdezynfekowaną skórę nakłada wosk / pastę cukrową. Następnie szybkim i energicznym ruchem zrywa je w przeciwnym kierunku do ich wzrostu. Bardzo dużą cechą wosku jest fakt, że z każdym wykonanym zabiegiem włoski osłabiają się i wolniej odrastają. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się średnio na 3-4 tygodnie.

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu?

Aby przez długi czas cieszyć się gładką skórą okolic intymnych należy zastosować kilka istotnych zaleceń:

 • przy obecnych na skórze podrażnieniach nie opalać się, wybierać się na basen oraz wykonywać intensywnej aktywności fizycznej;
 • kiedy skóra całkowicie się zregeneruje należy pamiętać o jej odpowiednim nawilżaniu, wykonywaniu peelingów oraz unikaniu golenia włosków maszynką.

Przeciwwskazania

 • zaawansowana ciąża;
 • epilepsja (padaczka);
 • otwarte rany w miejscu zabiegu;
 • cukrzyca;
 • uczulenie na wosk lub pastę cukrową;
 • żylaki, wenektazje;
 • skłonność do bliznowców;
 • nietypowe znamiona;
 • nowotwory;
 • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry;
 • mocno opalona skóra.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *